Ružomberčan A. Petruf s ďalším beachovým skalpom

Ružomberčan A. Petruf s ďalším beachovým skalpom

Ján SvrčekŠport19.6.2023

Tohtoročná séria majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale Niké Summer Beach Tour pokračovala cez víkend tretím turnajom na bratislavskej Patrónke.

Medzi mužmi svoj primát z predchádzajúceho podujatia vo Zvolene obhájila ružombersko – zvolenská dvojica Adrián Petruf a Ľuboš Nemec. Tento tandem v semifinále zdolal českých reprezentantov Roberta Kufu a Martina Melmuku 2:0 a vo finále krajanov Mareka Ludhu s Martinom Pavelkom, rovnako v dvoch setoch. Pripomeňme, že na otváracom podniku Niké Summer Beach Tour v Trnave, Petruf s Nemcom skončili druhí.

„Nešli sme s tým, že ideme získať ďalšie prvenstvo, ale od zápasu k zápasu, pričom vždy sme sa maximálne sústredili na najbližší duel. Samozrejme, snažili sme sa ustrážiť hneď úvodné kolá. Boli tiež dosť nepríjemné, keďže fúkalo. Celkove to bol náročný turnaj, no za najťažšiu možno označiť českú semifinálovú prekážku. Tu druhý set sa vyhral na dvadsaťštyri. Počas dvoch dní sme však nestratili ani set. Určite máme veľkú radosť z ďalšieho úspechu,“ povedal pre náš portál 20 – ročný Adrián Petruf.

Z výsledkov - semifinále: Nemec, Petruf – Kufa, Melmuka 2:0, Ludha, Pavelka – Mečiar, Petro 2:0, finále: Nemec, Petruf – Ludha, Pavelka 2:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia