Ružomberčan A. Petruf sa stal najlepším juniorom pod vysokou sieťou

Ružomberčan A. Petruf sa stal najlepším juniorom pod vysokou sieťou

RedakciaŠport17.5.2023

V rámci slávnostného vyhlásenia ankety Volejbalista roka 2022, ktoré sa uskutočnilo v bratislavskom divadle L + S, sme spoznali tiež laureátov ďalších tradičných anketových kategórii. Medzi juniormi zvíťazil Ružomberčan Adrián Petruf, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil vo fínskom prvoligovom tíme Hurrikaani Lolmaa.

Prišiel email, že budem vyhodnotený. Bez nejakého upresnenia, no došlo mi, že môžem byť ocenený len ako najlepší junior. Bol to veľmi príjemný večer. Samozrejme aj úžasný zážitok. Veď sa na ňom stretla celá volejbalová smotánka,“ rozhovoril sa Petruf, len mimochodom v žiackych kategóriách jeden z najlepších alpských lyžiarov v republike. Ako člen LK Ružomberok ovládol aj Slovenský pohár vo svojej kategórii.

Pri obzretí sa za rokom 2022, dvojmetrový smečiar zvlášť vypichol svoju reprezentačnú misiu a takisto úspech s TJ Sláviou Svidník v mládežníckej kategórii. „Vybojovali sme si postup na európsky šampionát hráčov do 20 rokov, ktorý sa v septembri konal v Taliansku. So Svidníkom mám zlatú medailu z majstrovstiev Slovenska juniorov,“ pripomenul A. Petruf, ktorý pred odchodom do krajiny tisícich jazier hosťoval v extraligovom klube COP Trenčín.

Tiež sme dozvedeli, že do Fínska sa už nevráti. „V Hurrikaani Lolmaa som skončil. Určite som tam nabral kopec nových cenných skúseností, ale o nejakej úplnej spokojnosti sa nedá hovoriť. Netajím, od tohto angažmánu som čakal viac. Aj čo sa týka tréningu, či zápasových príležitostí,“ vysvetľoval A. Petruf. „Zatiaľ ešte neviem, kde budem pokračovať. Boli ponuky zo Slovenska i zo zahraničia. Momentálne na nejaký čas prechádzam na plážový volejbal. O mne je napokon známe, že ´beach´ mám veľmi rád. Oslovil ma viacnásobný majster Slovenska Ľuboš Nemec, či by sme nevytvorili dvojicu. Tak niekoľko týždňov budeme fungovať spolu, až kým v novom klube nezačnem prípravu na ďalší súťažný ročník v klasickom šestkovom volejbale.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia