Ružomberčan Petruf bol na premiérovej svetovke

Ružomberčan Petruf bol na premiérovej "svetovke"

Ján SvrčekŠport10.11.2023

Úradujúci majstri Slovenska v plážovom volejbale mužov Zvolenčan Ľuboš Nemec s Ružomberčanom Adriánom Petrufom štartovali na Volleyball World Beach Pro Tour – Mallorca Futures na španielskom ostrove Mallorca, kde sa prebojovali do hlavnej súťaže. V dueli o postup medzi najlepšiu osmičku podľahli litovskej dvojici Rumcevicius/Stasevicius 0:2, avšak po veľkom boji. Naši reprezentanti v dvoch setoch prehrali ich najtesnejším rozdielom 19:25 a 23:25.

Áno, bola to naša prvá ´svetovka´, aj keď spomedzi troch úrovní, zatiaľ tej najnižšej. Prihlásiť sa však mohol hocikto, aj z absolútnej špičky,“ rozhovoril sa 20 – ročný volejbalista z Ružomberka. „Naším primárnym cieľom bolo postúpiť do hlavnej súťaže. Napokon celkove sme skončili na 9. mieste, pričom ani vypadnutie v osemfinále nemuselo byť. V oboch setoch sme viedli, no nezvládli sa koncovky. Litovci boli hrateľní súperi. Celkove dosiahnutý výsledok berieme, získali sme cenné body do rebríčka, ale ja so svojim výkonom som až tak spokojný nebol. Na tento turnaj sme sa však nijako špeciálne nepripravovali. Tréningy prebiehali v hale a boli zamerané skôr na technické veci. Človek už vyšiel z nejakého herného cyklu.“

Petruf, bývalý kapitán slovenskej reprezentačnej „dvadsiatky“ v halovom volejbale, keď na klubovej úrovni svoju (zatiaľ) poslednú brázdu vyoral vo fínskom klube Hurrikaani Lolmaa, sa rozhodol úplne prestúpiť medzi „plážistov“. „Netajím, rozmýšľal som nad tým, či to bol správny krok, či nešlo o chybu. Ja však obľubujem beach, jednoducho mi vyhovuje. Samozrejme, mám oveľa menej peňazí, ako keď som bol vo Fínsku. Musím normálne pracovať, za hranie nedostanem nič. Preto intenzívne hľadáme sponzorov. Napriek tomu sa cítim šťastný. Slovenská volejbalová federácia dostala príspevok od Medzinárodnej volejbalovej federácie, z ktorého sú nám hradené štyri tréningy v hale aj s trénerom a v lete to bude päť tréningov. V budúcom roku by mala naša strešná volejbalová organizácia podporiť tri reprezentačné dvojice (dve ženské a nás, ako jedinú mužskú) celkove sumou 20 tisíc eur. Verím, že sa aj tak stane,“ vyznal sa hráč, ktorý s budúcnosťou na piesku spája tie najsmelšie plány. „Asi pre každého športovca sú najvyššou métou olympijské hry. Samozrejme, o tých budúcoročných v Paríži ešte nemožno uvažovať. Mojou ambíciou je dostať sa na akú úroveň, že si beachom dokážem aj zarobiť,“ načrtol, čo do budúcnosti Adrián Petruf.

Foto: CEV

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia