Ružomberčan s pomocou zaklopal aj na faru

"Ružomberčan" s pomocou zaklopal aj na faru

RedakciaŠport27.3.2020

Z iniciatívy podnikateľa Milana Fiľa dobrovoľníci z Občianskeho združenia Ružomberčan spolu s futbalovou ekipou spod Čebraťa - trénerom A mužstva Jánom Hasprom a hráčmi Daliborom Takáčom, Martinom Regálim a Timotejom Múdrym, vo štvrtok (26. marca) s hygienickými produktmi Harmaneckých papierní navštívili aj Farský úrad v Ružomberku. Tu odovzdali balíky toaletného papiera, utierky a dezinfekčné obrúsky pre katolícku farskú charitu.

Určite takáto nezištná pomoc si zaslúži pozornosť. V týchto ťažkých časoch akosi viac myslíme jeden na druhého a vďaka otvorenému srdcu či už podnikateľov, alebo ľudí dobrej vôle, môžeme pomáhať ľuďom, ktorí sú na to odkázaní,“ rozhovoril sa prvý muž ružomberskej rímsko-katolíckej farnosti Dušan Škrabek.

Ako vnímate stav, keď sú verejné bohoslužby v kostoloch zakázané? - nadviazali sme na úvodné slova ružomberského dekana.

„Je to situácia, s ktorou sme sa ešte nestretli, pre všetkých nás je niečim novým. My, kňazi každý deň slúžime sväté omše v zatvorených kostoloch. Ľudia, ktorí túžia po sviatostiach, musia byť doma. Avšak vďaka novým technológiám, ktoré sú v dnešnej dobe k dispozícii, vytvárame svojim spôsobom duchovný online most medzi kostolom a domácnosťami. Tým sa kostol prenáša priamo do domov a bytov, kde sa sprítomňuje naša bohoslužba.“

Dovoľte trochu premostenie témy. Pri návštevách domovom sociálnych služieb asistovali Občianskemu združeniu Ružomberčan hráči fortunaligistu, čo vy, nájdete si niekedy cestu na futbalový zápas?

„Bol som zopárkrát sa pozrieť, keď mi to dovoľoval čase. Vravel som si, že tento rok to napravím, no prišlo, čo prišlo. Verím, že súčasný výnimočný stav nebude trvať dlho a keď sa vrátime do normálneho života, chcem fandiť nášmu mužstvu a vytvoriť si čas na relax pri futbale.“

V septembri 2018 sme si vás všimli pri otvorení kaplnky na štadióne MFK Ružomberok.

„Áno bol som pri jej požehnaní. Vtedy som ale ešte ani netušil, že budem farárom a dekanom v Ružomberku.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia