Ružomberčan zase píska Fortuna ligu

Ružomberčan zase píska Fortuna ligu

RedakciaŠport25.2.2021

Mal ešte len 26 rokov a už dostal príležitosť pískať v najvyššej futbalovej súťaži. Ako futbalový arbiter zažil Ružomberčan Marek Mastiš vzostupy, ale aj sa „popálil“. V jeseni bol na druholigovej listine. Do jari 2021 35 – ročný strážca futbalových pravidiel už vykročil v elitnej skupine.

Ešte v jeseni som dostal šancu v dvoch stretnutiach Fortuna ligy Sereď – Michalovce a Žilina - Sereď. V prvom zápase som hosťom vylúčil dvoch hráčov, jedna červená karta však bola neoprávnene vytiahnutá, no nemohol som danú situáciu stopercentne vidieť. Bola to hrubá chyba, ale aj podľa komisie rozhodcov išlo o okamih na preskúmanie VAR – om. Zároveň bolo konštatované, že manažérsky bol duel z mojej strany zvládnutý. Myslím si, že druhý zápas mi veľmi dobre vyšiel, čo určite zavážilo, keď naša komisia rozhodovala o mojej najbližšej budúcnosti,“ vysvetľoval Mastiš. Bolo to po vyše dvoch rokoch, čo sa Lipták, momentálne bývajúci v Hviezdoslavove, sa zase objavil na elitnej futbalovej scéne.

V sobotu (21. februára) Mastiš viedol fortunaligový duel Senica – Trenčín 2:3. „V zime ma komisia presunula do top skupiny, čo ma veľmi potešilo. Samozrejme, svojimi výkonmi budem musieť potvrdiť, že tam aj patrím. Po zápase v Senici som mal dobrý pocit. Nariadil som jedenástku proti domácim, takisto bolo treba vyriešiť ešte ďalšie dve-tri ťažké situácie v pokutových územiach. Delegát zápasu moje rozhodnutia vyhodnotil ako správne.“

Od malička pod Čebraťom hrával futbal, no už v šestnástich rokoch odštartoval rozhodcovskú kariéru. „Po dovŕšení dorasteneckého veku, nastal prechod medzi mužov. Ako hráč ružomberského ´béčka´ som išiel na hosťovanie do Liskovej, no nie veľmi sa mi tam darilo. Prechod z mládežníckeho futbalu medzi dospelých mi nevyšiel, tak som si povedal, prečo neskúsiť pískať. V tomto smere ma ovplyvnil aj otec, ktorý bol v minulosti tiež futbalovým rozhodcom a dodnes ešte vykonáva funkciu delegáta,“ uviedol náš prvoligový arbiter, stále s trvalým ružomberským pobytom, pred ktorým stojí ďalšia veľká výzva.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia