Ružomberčania obhájili zlato v kros triatlone

Ružomberčania obhájili zlato v kros triatlone

RedakciaŠport2.8.2022

V Banskom Studenci pri Veľkom Kolpašskom tajchu napísal svoj ďalší diel Štiavnický kros triatlon, ktorý zároveň mal aj punc slovenského šampionátu. Štartovná listina celkove obsahovala 187 mien. V dospeláckych kategóriách, vrátane štafiet, súťažné menu bolo vyskladané z 1 km plávania, z 25 km jazdy na bicykli a z 8 km behu.

V štafetách lanský titul obhájila ružomberská trojica Stanislav Ondrejka, Milan Hatala a Martin Hatala, ktorá štartovala pod hlavičkou Liptov team, napokon s komfortným 3:31 min. náskokom pred KMT Banská Štiavnica.

Podľa mňa bola silnejšia konkurencia ako pred rokom, no náš plán vyšiel,“ vyhlásil Stanislav Ondrejka, ktorý položil dôležitý plavecký základ v tamojšom jazera. „Podmienky boli dosť kruté, keď sme skákali do vody, ešte nepršalo, no potom sa spustil lejak. Človeku prešli hlavou kadejaké myšlienky, aj či organizátori predčasne preteky neukončia. No vraj, kým nehrmí a neblýska sa, nie je dôvod. Milan Hatala po úvodnom kole zistil, že na bicykli má defekt. Koleso dofúkal a len sme sa modlili, aby mu na ďalších 12,5 km nesfučalo. Napokon všetko dobre dopadlo. Martin Hatala na trať vybiehal ako druhý. Hoci vravel, že sa zdravotne necíti fit, svoju disciplínu zvládol bravúrne. Len mimochodom, dážď prestal, až keď prišlo na rad vyhlasovanie výsledkov. Cyklisti a bežci v cieli boli úplne čierni, vyzerali ako Spartania,“ opísal cestu k republikovému zlatu S. Ondrejka.

Mal som na prvého pretekára asi minútovú stratu, ale potom som ho dal úplne dole. Doslova natrel na chlieb. Z mojej strany to bolo tiež takticky dobre zvládnuté. Nuž a na asfalte som doma. V druhom kole som sa náhlil rýchlo do cieľa, veď výdatne pršalo,“ doložil Martin Hatala.

Medzi jednotlivcami Ladislav Csifárry prvej veteránskej kategórii skončil siedmy a Ivan Bocko v druhej deviaty.

Z výsledkov – absolútne poradie: 1. Bednarský (ČR) 1:56:10, 22. Csiffáry 2:21:11, 76. Bocko 3:04:11 (obaja Triatlon Ružomberok), štafety: 1. Liptov team 2:07,27, 2. KMT Banská Štiavnica 2:10:58.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia