Ružomberku výsledkovo ouvertúra nevyšla

Ružomberku výsledkovo ouvertúra nevyšla

RedakciaŠport25.7.2021

Takmer do poslednej chvíle nikto nevedel, s akým mužstvom Senica pod Čebraťom vyrukuje. Hovorilo sa aj o doplnení zostavy dorastencami. Nad Záhorákmi visel Damoklov meč, že v Ružomberku nebudú môcť nastúpiť ich letné posily. Kvôli podlžnostiam totiž FIFA klubu zablokovala registráciu prestupov. Doslova v hodine dvanástej vedenie FK Senica všetko stihlo. „Napokon sme na deväťdesiat deväť percent boli kompletní,“ vyhlásil kapitán mužstva Petr Pavlík. Takto vystužení hostia v Liptove zvolili ortodoxnú defenzívu, ktorá slávila aj úspech. Domáci sa snažili o ofenzívne poňatie, lenže svoju územnú prevahu nedokázali pretaviť do gólov a ani do šancí.

Veru, nebolo jasné, v akej zostave súper nastúpi, no dáko sme to neriešili, pozerali sme sa predovšetkým na seba,“ vravel po stretnutí kapitán MFK Ružomberok Ján Maslo. „Prvý domáci zápas sme jednoznačne chceli vyhrať. Senica prišla s hlbokým blokom, celé stretnutie sme dobíjali jej zadné rady. Žiaľ, nepodarilo sa skórovať. Súper zase hrozil po rýchlych brejkoch. V druhom polčase sme hostí zavreli na ich ´polke´, avšak nebola z toho žiadna vyložená šanca. Chcelo to možno viac kolmejších prihrávok do nábehov a strelecké pokusy.“

Zverenci trénera Petr Struhár, vďaka vysokému napádaniu odoberali súperovi lopty, na ihrisku dominovali, lenže s dobrou sformovanou defenzívou Senice si neporadili. Mali aj poriadne zvlhnutý pušný prach. Až po polhodine namierili medzi žrde, keď Brenkus bol exekútorom priameho kopu. A celkove vyslali len tri trefy na bránu. „Do žiadnych veľkých šancí sme sa nedostávali. Skúšali sme to centrami, či strelami z väčšej vzdialenosti, bohužiaľ, nič z toho nevyšlo. Inak, podľa mňa to bol dobrý výkon, na hranici našich možností, avšak, keď nedáte gól, nemôžete vyhrať. V druhej polovici Senica bola už len pred svojou šestnástkou, tlačili sme sa dnu, ale bez efektu. Remíza nás mrzí, mali sme prevahu, zaslúžili sme si naplno bodovať,“ konštatoval Adam Brenkus, ktorý aj v 74. min. otestoval postreh senického gólmana Ravasa.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia