Ružomberok angažoval ďalšieho futbalistu spod Zobora - S. Šefčíka

Ružomberok angažoval ďalšieho futbalistu spod Zobora - S. Šefčíka

RedakciaŠport3.6.2021

Od dnes je novou akvizíciou MFK Ružomberok Samuel Šefčík, ktorý posledné dve sezóny odtiahol v drese FC Nitra. Dvadsaťštyriročný stredopoliar s fortunaligistom spod Čebraťa podpísal kontrakt na dva roky.

Som odchovancom Slovana Bratislava, kde som tiež vykročil na profesionálnu dráhu. Hrával som aj za Senicu a Vysočinu Jihlava. Dokonca mám za sebou jednu zahraničnú skúsenosť v dorasteneckej kategórii, v španielskom klube Alboraya UD,“ vyhŕkol hráč maximálne stručne svoj futbalový životopis.

Už skôr bol z ružomberskej strany o mňa záujem, no napokon som ešte pokračoval v Nitre. Aktuálny prestup sa kul dlhšie. Pár slov sme s ružomberským manažérom pánom Milanom Bezákom prehodili i po poslednom zápase Nitry v Liptove,“ vysvetľoval Šefčík.

Spomínané stretnutie (15. mája, pozn. aut.) spečatilo osud futbalistov spod Zobora v elitnej súťaži. Po prehre 0:2 zostal FC „Čierny Peter“. „Je tam aj kus symboliky, prichádzam do klubu proti ktorému som odohral zatiaľ svoj posledný zápas a paradoxne i vôbec môj prvý na jar 2016 za Slovan vo Fortuna lige. Bolo to ešte na Pasienkoch,“ pripomenul 24 – ročný stredopoliar, ktorý má na svojom konte 62 zárezov v elitnej slovenskej súťaži a šesť strelených gólov.

Zmena futbalovej adresy sa u hráčov spája aj novými víziami, či očakávaniami. „V prvom rade si želám čo najviac hrávať a pomôcť mužstvu k lepšiemu umiestneniu ako dosiahlo v predchádzajúcej sezóne. Takisto sám sa chcem výkonnostne posunúť a mať lepšie čísla v porovnaní s minulým ročníkom,“ pokračoval Šefčík, ktorého sme sa aj spýtali, čo považuje za svoju silnú stránku. „Schopnosť presadiť sa v krídelných priestoroch, tvoriť hru a pripravovať šance,“ znela odpoveď.

Šefčík priznal, že stretnutia proti MFK mu dáko nesedeli. „Ružomberok som vždy vnímal ako ťažkého súpera, ktorý bol favoritom. Mne sa nehralo proti nemu najlepšie. Išlo o mladý a behavý tím. Motivácia však nikdy nechýbala.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia