Ružomberok - Bielsko-Biala 2:1

Ružomberok - Bielsko-Biala 2:1

RedakciaŠport21.1.2022

Ružomberskí futbalisti vo svojom štvrtom a zároveň poslednom prípravnom stretnutí pred odchodom na herné sústredenie do Turecka, zdolali účastníka druhej najvyššej poľskej súťaže TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1.

Už od pol šiestej bola ružomberská „umelka“ rozžiarená reflektormi. „Trávnikári“ sa zavčasu ráno pustili do prípravy hracej plochy. Keď skončili, po snehovej vrstva nebolo ani stopy a vynímal sa zelený koberec. Za to, že počas zápasu opäť snežilo, už pracovníci MFK nemohli.

Ešte neubehla ani úvodná minúta, keď hostia otvorili skóre. O vyrovnanie sa v 39. min. postaral Boďa a úplne výsledok preklopil v 59. min. Luterán. Vzhľadom na priebeh stretnutia si fortunaligista spod Čebraťa zaslúžil určite rozdielový výsledok.

Bol to náročný zápas proti ťažkému súperovi. Hrali sme však dobre organizovane, šikovne sme napádali súpera a ten mal s tým problém. Z toho vznikali aj šance,“ povedal k zápasu Martin Boďa, so štyrmi gólovými nástrelmi v príprave suverénne najlepší zakončovateľ Ruže. „Samozrejme, doterajšia bilancia ma teší, no nie je to iba moja zásluha, ale celého mužstva. Dúfam, že v takomto trende budem aj pokračovať,“ pripojil vysoký „hroťák“ MFK.

Trénera Petra Struhára trochu mrzelo otvorenie stretnutia i viaceré nevyužité príležitosti, ale celkom bol s dnešnou próbou spokojný. „Mužstvo nemalo dobrý vstup a súper po našej chybe išiel do vedenia. Inkasovaný gól však chlapcov zdravo naštartoval a počas celého zápasu sme boli dominantnejším tímom, pričom takmer stále sa hralo na polovici hostí. Vďaka aktívnemu presingu sme si vytvorili veľa príležitostí, len škoda, že sme ich lepšie nevyriešili. Teší ma, že chlapci pridali ďalšie víťazstvo a že sa nikto nezranil,“ hodnotil duel Struhár.

MFK Ružomberok - TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:1)

Góly: 39. Boďa, 59. Luterán – 1. Bilinsky. Rozhodovali: Gemzický – Jekel, Poláček.

MFK: Krajčírik – Fabiš, Mojžiš, Luka (72. Rakyta), Ďungel (46. Selecký) – Lichý (46. Múdry), Kochan (46. Domonkos) – Luterán, Šefčík (46. Rymarenko), Gerec (46. Regáli) – Boďa (46. T. Bobček).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia