Ružomberok bude mať futbalovú akadémiu

Ružomberok bude mať futbalovú akadémiu

RedakciaŠport8.11.2018

Mesto sa tak pridá k moderným európskym mestám, ktoré dbajú o športový vývoj detí a nadviaže na svoju bohatú futbalovú tradíciu a skúsenosti s výchovou mladých športovcov.

Na Liptove vyrástlo viacero známych futbalových hráčov ako Žofčák, Sapara, Kucka či Jendríšek, ktorí reprezentovali našu krajinu v mládežníckych aj seniorských reprezentáciách. Pôsobia tu najtalentovanejší hráči nielen z Liptova, ale tiež z Oravy, Turca, Banskej Bystrice či východného Slovenska. „Dlhoročné skúsenosti s mládežníckym futbalom nám ukazujú, ako nevyhnutný je fungujúci model prepojenia klub – škola v oblasti športovej prípravy a vzdelávania. Kvalitný systém základných a stredných škôl so športovými triedami je presne tá cesta, ktorá mladým ľuďom otvára dvere k úspechu," uviedol manažér MFK Ružomberok Ľubomír Golis.

Hlavným zámerom vybudovania futbalovej akadémie v Ružomberku je vytvoriť priestor na športovú a mimo športovú činnosť mládeže v celej spádovej oblasti severného Slovenska. Kvalitná futbalová infraštruktúra, moderné ubytovacie zariadenie, vzdelávacie miestnosti či kvalitný trénersky a pedagogický personál sú zárukou zdravého vývoja mladých ľudí, ktorí budú príkladom pre svoje okolie.

Aj keď sa v Ružomberku podarilo vychovať veľa kvalitných futbalistov, je stále problémom infraštruktúra, najmä nedostatočný počet ihrísk, ktoré pri počte 15 družstiev v klube nepostačujú na kvalitný tréningový proces.

V rámci projektu tak v blízkosti ZŠ Klačno vznikne futbalové ihrisko s umelou trávou s certifikáciou FIFA PRO rozmer 100 x 55 metrov, ktoré bude doplnené o atletický sektor. Súčasťou bude aj ubytovacie a vzdelávacie zariadenie pre športovcov a trénerov a tribúna pre 200 ľudí.​

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia