Ružomberok bude tri dni podkošovou mekkou

Ružomberok bude tri dni podkošovou mekkou

RedakciaŠport24.2.2022

Od zajtra do nedele (25. - 27. februára) v ružomberskej Koniarni turnajom Final Six vyvrcholí Slovenský pohár v basketbale žien sezóny 2021/2022.

Centrum dolného Liptova bude jeho dejiskom po deviatich rokoch. „Naše mestom je tradičnou basketbalovou baštou, no v poslednom období nebolo veľa možností, aby sa u nás uskutočnilo takéto významné republikové podujatie,“ uviedol výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka. „Po dohode vo vedení klubu a s trénermi družstva žien, sme sa rozhodli uchádzať o jeho usporiadanie. Máme veľmi dobre zohraný tím ľudí, preto verím, že organizáciu úspešne zvládneme. Už sa tešíme na príchod družstiev.“

Domáci kolektív, hoci v predchádzajúcich dňoch sa do jeho radov vklínil covid, iné ambície, ako najvyššie, ani nemôže mať. „Pohár nám bol pridelený. Všetci sme sa na tento turnaj tešili a teraz je predo dvermi. Určite dievčatá budú aj pod tlakom, no je len na nich ako sa k svojej role postavia. Verím, že čelom a pôjdu za úspechom,“ pripojil R. Popelka.

Ružomberské basketbalistky majú za sebou nepriaznivú sériu, keď na Federálnom pohári podľahli Young Angels Košice 70:77 a Piešťanom 58:65 a včera v nadstavbovej časti Niké extraligy opäť Čajkám, pod ich košmi, 54:69. „Oproti včerajšku je nutné jednoznačne vylepšiť číslo stratených lôpt. Veď s týmto parametrom predtým sme nemali väčší problém. Takisto musíme premieňať čisté pozície,“ rozhovorila sa kapitánka úradujúceho majstra Radka Stašová. „V domácom prostredí chceme získať cennú trofej. Určite urobíme preto všetko. Úloha je jednoznačná, stopnúť šnúru prehier, v sobotu zdolať ŠKP 08 Banská Bystrica alebo Šamorín a potom sa správne nastaviť na finále. Samozrejme, je tiež dôležité opäť si vrátiť sebavedomie.“

Program Final Six: 25. februára – štvrťfinále: o 14:00 hod.: Young Košice – Young Angels Academy Košice U 19 o 16:30 hod.: BK ŠKP 08 Banská Bystrica - ŠBK Šamorín, 26. februára - o 12:30 hod.: zápas o 5. miesto, o 15:00 hod.: semifinále MBK Ružomberok - BK ŠKP 08 Banská Bystrica/ŠBK Šamorín, o 17:30 hod.: semifinále: Piešťanské Čajky - Young Angels Košice/Young Angels Academy Košice U 19, 27. februára - o 13:30 hod.: zápas o 3. miesto, o 16:00 hod.: finále.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia