Ružomberok cestuje do Michaloviec

Ružomberok cestuje do Michaloviec

RedakciaŠport28.9.2018

V sobotu (29. septembra) v 10. kole najvyššej futbalovej súťaže MFK Ružomberok sa predstaví v Michalovciach. Stretnutie má výkop o 19:00 hod.

Ruži, ktorá naposledy doma zdolala Podbrezovú 3:0, patrí v aktuálnej tabuľke piata priečka, keď získala rovnaký počet bodov – šestnásť, ako štvrtá Žilina. Mužstvu zo Zemplína sa zatiaľ nedarí, momentálne drží v rukách „Čierneho Petra“ len so štvorbodovým zásahom – jedna výhra (nad Podbrezovou 2:0) a jedna remíza (so Senicou 1:1). V predchádzajúcom kole „žlto-modrí“ prehrali v Nitre 1:2.

Prijímame rolu favorita, samozrejme v Michalovciach chceme vyhrať,“ rozhovoril sa kouč ružomberského tímu David Holoubek, ktorý v sobotu bude mať k dispozícii všetkých hráčov. „Na duel však cestujeme s veľkým rešpektom. Sila súpera určite nie je taká, ako napovedá tabuľka. V tom ma utvrdili aj jeho zápasy, ktoré som mal možnosť vidieť. Preto vôbec nečakám ľahké stretnutie. Želal by som si, aby naše mužstvo dokázalo na michalovské ihrisko preniesť prvopolčasový výkon proti Senici. To by bolo veľmi pozitívne. Zároveň nechceme nadviazať na druhú štyridsaťpäťminútovku z uplynulého kola.“

Kapitánom reprezentanta Zemplína a jeho najväčšou osobnosťou je Igor Žofčák, ktorý do veľkého futbalu vhupol práve pod Čebraťom, kde bol aj pri „double“ v roku 2006. V Ružomberku v minulosti pôsobil tiež súčasný michalovský tréner Anton Šoltis ako asistent Ladislava Šimča.

Liptovský tím sa s Michalovcami vo Fortuna lige stretol osemkrát a ani raz nevyšiel naprázdno.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 5 výhier, 3 remízy, 0 prehier, skóre 18:7.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia