Ružomberok cestuje do Trenčínu, ktorému v tejto sezóne nedal gól, no ani neinkasoval

Ružomberok cestuje do Trenčínu, ktorému v tejto sezóne nedal gól, no ani neinkasoval

RedakciaŠport9.3.2023

Fortunaligovú nadstavbu, skupinu o 7. - 12. miesto zajtra (10. marca) otvorí duel desiateho Trenčína (22 bodov) a siedmeho Ružomberka (30). Stretnutie, ktoré v priamom prenose vysiela Nova Sport 1, sa začína o 17:30 hod.

Futbalisti spod Čákovho hradu už osem zápasov čakajú na plný bodový nástrel. Naposledy vyhrali 15. októbra 2022 nad Skalicou 3:1. V predchádzajúcom kole doma remizovali s Podbrezovou 1:1 a v týždni vo štvrťfinále Slovnaft Cupe v Ličartovciach zdolali druholigový Tatran Prešov 1:0. Ružomberčania tento rok odštartovali dvomi víťazstvami (nad Michalovcami 1:0 a v Trnave 2:0), no v posledných dvoch kolách vyšli naprázdno (v Žiline 0:2 a s Dunajskou Stredou 0:1), čo ich stálo miestenku v hornej „šestke“. V aktuálnej sezóne sa títo súperi v oboch prípadoch rozišli bez gólov.

V posledných zápasoch sa Trenčín trochu zmobilizoval, vracajú sa mu aj hráči. Je to kvalitné mužstvo, takže na jeho štadióne a na jeho umelej tráve nečakáme nič ľahké. Súper určite sa bude snažiť hrať rýchlo, lebo je to v jeho DNA. Navyše v lige dlho nevyhral, takže urobí všetko, aby túto sériu zlomil. Zvlášť si pozor musíme dať na jeho rýchlych hráčov na krídlach. Počas celého zápasu treba byť kompaktní a zároveň dokázať vpredu hroziť dobrými prechodmi, alebo štandardnými situáciami,“ povedal pre náš portál tréner mužstva spod Čebraťa Peter Struhár.

Ruža v nadstavbovej časti má pred sebou jediný cieľ, a to obhájiť doterajšiu celkove siedmu priečku. „Ideme s plánom, že chceme bodovať. Pekné by bolo, udržať si doterajší odstup od ostatných mužstiev,“ dodal P. Struhár.

Liptákom určite budú chýbať „starí“ maródi Kochan, Krajčírik a Tučný a vykartovaný Madleňák. Otáznik visí nad Mrvom.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 25 výhier, 19 remíz, 23 prehier, skóre 96:89.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia