Ružomberok dal najavo, že je futbalovým pánom Liptova

Ružomberok dal najavo, že je futbalovým pánom Liptova

RedakciaŠport2.10.2021

Fantázia! Futbalisti MFK Ružomberok v liptovskom derby zdolali Tatran Liptovský Mikuláš 4:1 a sedemnásť bodov ich v aktuálnej tabuľke vyšvihlo na tretiu priečku. Zajtra sa na nich bodovo môže dotiahnuť akurát momentálne štrnásťbodový Trenčín, ktorý hostí Trnavu.

Zverenci trénera Petra Struhára dnes oslavovali tretie víťazstvo v rade. Vzhľadom na priebeh stretnutia, jednoznačne zaslúžené. Do otváracieho gólu, ktorý z jasnej penalty zaznamenal Kochan, boli domáci zakríknutí, potom, ale vyšli z tejto ulity, ktorá im vôbec nesvedčala, pričom nebola ani na mieste.

Najprv bol sebavedomejší Tatran, ktorý si aj viac tykal s loptou a jemne pohrozil dvomi hlavičkami. V 20. min. hrubú chybu mikulášskeho Lauru využil Gerec, sám sa rútil na bránu Tatrana, jej strážca Luksch ho nekompromisne poslal na zem a Kochan z nariadenej jedenástky otvoril skóre – 1:0. V 33. min. mohol domáce vedenie poistiť Rymarenko, lenže vychytal ho Luksch.

V 58. min. Takáč z priameho kopu, z pravej strany, parádne zatočil loptu pred bránu, kde vyskočil najvyšší muž na ihrisku J. Maslo a hlavou rozvlnil sieť – 2:0. V 62. min. Takáč potiahol peknú individuálnu akciu, Rymarenkovu strelu hostia tak zblokovali, že Regáli sa sám ocitol pred Lukschom a šikovným lobom zvýšil na 3:0. O minútu na to brankár Tatrana zlikvidoval „gólovku“ Regálimu, no ten vzápätí, po ďalšej šance už jasal – 4:0. V závere Laura zblízka zaznamenal čestný úspech hostí.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Moji hráči na začiatku boli trochu nekoncentrovaní a nervózni, čo sa prejavilo v stratách lôpt v útoku a preto sme sa nedostávali do zakončenia. Vedeli sme však, že naše chvíle prídu. Stalo sa, keď Pišta Gerec dobre loptu dosledoval a bol z toho pokutový kop. Gólom z jedenástky sme sa upokojili. Napriek tomu, cez prestávku som bol na chalanov kritický, chcel som ich vyburcovať, čo sa aj podarilo. V rýchlom slede sme pridali tri góly. Už po presnejších prihrávkach a kombináciách. Potom súper odpadol.“

MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0)

Góly: 22. Kochan (z 11 m), 58. J. Maslo, 62. a 64. Regáli 2 - 86. Laura. Žlté karty: Luksch, Hranáč (obaja Tatran). Rozhodovali: Kráľovič – Jánošík, Čajka – 1205 divákov.

MFK: Krajčírik – Fabiš, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán (75. Zsigmund), Kochan (86. Múdry) – Rymarenko (86. Ďungel), Brenkus (46. Takáč), Regáli – Gerec (75. T. Bobček).

Tatran: Luksch – A. Krčík, Hranáč, Pintér, Janec (78. Flak) – Gerát (D. Krčík), Staš – Laura, Bartoš, Kačerík (46. Voško, 52. Švec) – Pinte (86. Kotora).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia