Ružomberok dnes na Tehelnom poli proti belasým

Ružomberok dnes na Tehelnom poli proti "belasým"

RedakciaŠport6.3.2020

V sobotu (7. marca) je na programe šesť stretnutí posledného (22.) kola základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže a všetky začínajú rovnako o 15:30 hod. Kým vedúce trio (Slovan 52 b., Žilina 42, Dunajská Streda 38) má už dlhšie hornú šestku „vybavenú“, šancu na ďalšie tri „fleky“ živí kvarteto mužstiev – štvrtý Ružomberok (28), piaty Trenčín (27), šiesta Trnava (27) a siedme Michalovce (27).

Ružomberok, ktorý na novom Tehelnom poli nastúpi proti majstrovskému Slovanu, má osud vo vlastných rukách, lenže ak v Bratislave naplno nezaboduje, bude sa musieť spoliehať, že niekto z jeho konkurentov zakopne. Trenčín zavíta do Zlatých Moraviec, Trnava do Dunajskej Stredy a Michalovce majú doma Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa.

Všetci vieme, o čo ide. K postupu do skupiny o 1. - 6. miesto môžu nám pomôcť aj výsledky ďalších zápasov, ale takto neuvažujeme. Na Slovan chceme vyrukovať našou typickou hrou a neraz sa stane, že aj favorit má slabší deň. O tom, že bratislavské mužstvo na každom poste disponuje značnou kvalitou, niet pochýb. Slovan je Slovan a verím, že pre môj tím bude správnou motiváciou. Už väčšiu výzvu v našej lige chlapci ani nemôžu mať. Dúfam, že aj celé prostredie na chalanov zapôsobí mobilizujúco. Mužstvu pomohol postup do semifinále v Slovenskom pohári, výrazne sa zlepšila nálada v kabíne. Chceli by sme ju posunúť aj na Tehelné pole,“ rozprával tréner futbalistov spod Čebraťa Ján Maslo.

Ružomberčania už pred týždňom mohli byť medzi „vyvolenými“, keby vo svojom „hrade“ zdolali Michalovce, no duel sa skončil „egálom“ (1:1). „Áno, trochu sme si to skomplikovali,“ pritakal kapitán MFK Ján Maslo. „Nič iné nám nezostáva, len v Bratislave niečo uhrať. Hoci nikto nepochybuje, že Slovan má nielen pekný štadión, ale aj najlepší hráčsky káder vo Fortuna lige. Hlavne v ofenzíve je nebezpečný.“

Nie každý deň hráte proti Slovanu, je to sviatok, budem šťastný ak nastúpim, na takýto zápas sa musí človek tešiť. Určite na ihrisku necháme všetko,“ dal sa počuť 18 – ročný útočník Tomáš Bobček, ktorý v prvom vzájomnom meraní síl v aktuálnej sezóne (1:1), strelil svoj debutujúci gól v domácej elitnej súťaži.

Ružomberská výprava už dnes (piatok) o 16:00 hod. zamieri k Dunaju a prespí v hoteli Bratislava. Až na dlhodobejšieho maróda Kochana, Haspra má k dispozícii všetkých hráčov.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 17 výhier, 17 remíz, 31 prehier, skóre 66:89.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia