Ružomberok do nadstavby vstupuje na ViOn - e proti ŠKF Sereď

Ružomberok do nadstavby vstupuje na ViOn - e proti ŠKF Sereď

RedakciaŠport12.3.2021

Aj pre ružomberských futbalistov zajtra štartuje mimoriadne dôležitá časť fortunaligového ročníka 2020/2021. Na fronte mimoriadne vyrovnanej dolnej „šestke“ začína boj o záchranu. Mužstvo spod Čebraťa nadstavbový diel otvorí duelom proti Seredi v Zlatých Moravciach, kde má ŠKF svoj dočasný azyl. Stretnutie sa začína o 17. hod.

Bude to mimoriadne náročné, no v kútiku duše sa na to, čo nás čaká, aj teším. V nadstavbovej časti sa ukáže, kto vlastne sme. Akí sme hráči, tréneri i celý klub. V sobotu sa začína písať úplne iný príbeh a dúfam, že s pekným koncom pre nás,“ vyhlásil tréner Ruže Ján Haspra.

Keďže medzi mužstvami sú len minimálne rozdiely (7. Ružomberok 23 bodov, 8. Sereď 22, 9. Nitra 22, 10. Michalovce 22, 11. Senica 21, 12. Pohronie 20), šesťčlenný pelotón sa nachádza takmer na rovnakej štartovacej čiare. „Je to obraz slovenskej ligy. Úplne na špici je Slovan, za nim trochu v závese Dunajská Streda a ostatné tímy sú na rovnakej úrovni. Veď o postupe do prvej šestky rozhodovali detaily. Preto naša nadstavba bude vzácne vyrovnaná a atraktívna aj pre fanúšikov. Žiaľ, tých je čoraz menej,“ pokračoval Haspra a pripojil: „Na štadión ViOn – u ideme s plánom získať tri body, lebo iba víťazstvá nás môžu posunúť aj do budúcej sezóny vo Fortuna lige.“

Predchádzajúci víťazný chorál z ružomberskej kabíny je už poriadne bradatý, veď zadunel 21. októbra 2020 po triumfe nad Nitrou (3:0). V ďalších siedmich stretnutiach MFK vykopal len tri body , z toho jediný na jar. „Dúfam, že v sobotu si konečne zase zakričíme. Bude to však ťažký zápas, musíme sa sústrediť na všetko, aj na maličkosti a predovšetkým vzadu udržať nulu a nedostávať lacné góly. Len vtedy môžeme byť úspešní,“ dal sa počuť ružomberský stredopoliar Tichomír Kostadinov.

Liptovský fortunaligista prvý raz padol do skupiny o 7. - 12. miesto. „Máme to oveľa zložitejšie než po minulé roky. Avšak sami sme si to zapríčinili, mali sme získať viac bodov. Možno to je aj realita súčasného mužstva. Musíme teraz ísť krok po kroku a zbierať body,“ dodal reprezentant Severného Macedónska.

V základnej časti sa oba vzájomné súboje týchto súperov skončili bez gólov. Hosťom budú chýbať „starí“ maródi T. Bobček, Kochan a Takáč.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 2 výhry, 5 remíz, 1 prehra, skóre 6:6.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia