Ružomberok lepšie zvládol jedenástkovú bitku a postúpil do 5. kola Slovenského pohára

Ružomberok lepšie zvládol jedenástkovú bitku a postúpil do 5. kola Slovenského pohára

Ján SvrčekŠport25.10.2023

V 4. kole Slovnaft Cupu futbalisti MFK Ružomberok zdolali Tatran Liptovský Mikuláš až v penaltovom rozstrele, keď v riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 1:1.

V 9. min. Vajs medzi mikulášskymi žrďami na roh vytlačil strelecký pokus Chobota. V 19. min. zdiaľky namieril domáci Tučný, ale tesne minul cieľ. V 21. min. sa už skóre menilo. Po spolupráci Tučného s Gerecom, zblízka vypálil Hladík – 1:0. O chvíľu na to, mohlo byť 2:0, no po Gerecovom pokuse, Tatran ratovala žrď.

V úvode druhej „polky“ v miliónovej šanci minul Gerec pravý dolný kút brány hostí. V 50. min. Úradník vo vlastnom „veľkom vápne“ fauloval Lauru, za čo si vyslúžil červenú kartu a Jendrišek z nariadeného pokutového kopu vyrovnal. To bol dôležitý zápasový moment. V 72. min. Šefčík zblízka, po veľmi peknej prihrávke Seleckého, trafil len Vajsa. V 78. min. sa na domácu bránu rútil Laura, avšak Frühwald včasným vybehnutím z minisúboja s Mikulášanom vyšiel so štítom. Takisto po následnom rohovom kope horelo pred ružomberskou „svätyňou“. V závere sa domáce mužstvo snažili v riadnom hracom čase rozhodnúť, lenže už gól nepadol. Hoci mohol, keby si Selecký v samostatnom nájazde na Vajsa, loptu nepodkopol.

Takže na rad prišla jedenástková dráma. Tú presnou trefou otvoril ružomberský Šefčík, Laura vyrovnal (1:1), no v úvode druhej série Vajs vychytal Tučného a Voško sa nemýlil (1:2). V tretej sérii Múdry i Klimek rozvlnili sieť (2:3), no v ďalšej po Zsigmundovej presnej trefe, Jendrišek bránu prestrelil (3:3). Chrien nezaváhal (4:3) a vzápätí Geráta vychytal Frühwald. A na domácej lavičke, ktorá počas celej penaltovej bitky bola na nohách, mohol vybuchnúť gejzír postupovej radosti.

MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (1:0), na pokutové kopy 4:3.

Góly: 21. Hladík – 51. Jendrišek (z 11 m). Žlté karty: Klimek (Liptovský Mikuláš). Červená karta: 50. Úradník (Ružomberok). Rozhodovali: Gemzický – Jekkel, Kuba – 676 divákov.

Ružomberok: Frühwald – Luterán, Mrva, Gabriel, Úradník – Múdry, Lavrinčík (56. Zsigmund), Chobot (56. Šefčík) - Tučný, Gerec (66. Chrien), Hladík (56. Selecký).

Liptovský Mikuláš: Vajs – Diviš, Voško, Klimek, Jendrišek – Gerát, Bielák (75. Teplan), Trabalík – Laura, Bartoš, Frank.

Hlasy trénerov

Oldřich Smetana (Ružomberok): „Chceli sme mať lepší vstup do zápasu, našim zámerom bolo súpera zatlačiť, viac ho roztrhať, tiež si vytvoriť medzipriestory. Hostia nám to však nedovolili. Nejaký čas potom trvalo, kým mužstvo zareagovalo a dostalo sa do zápasu. Potom sme išli do vedenia. Hra sa chvíľu prelínala u jednej strany na druhú. Mali sme slušné pasáže, škoda že viac situácii chalani nedotiahli a lepšie nevyriešili. Stretnutie sa lámalo za našej šance na 2:0, teda tesne pred penaltou. Chcelo to pridať druhý gól a mohli sme zápas dohrať v kľude. Urobili sme však chybu. Futbal je o detailoch, o maličkostiach. Niektoré veci sme nezvládli a dačo sa prežilo, žiaľ, potom sme išli do desiatich a plus trest z pokutového kopu. Hoci nejaký čas trvalo, musím chlapcov pochváliť, že zase vytiahli energiu i súdržnosť. Napokon penalty sme prelomili na našu stranu. Som za to rád a som šťastný. Hoci mi pribudlo pár šedivých vlasov.“

Ján Haspra (Liptovský Mikuláš): „Mali sme výborný vstup do zápasu. Potom Ružomberok prevzal iniciatívu a išiel aj do vedenia. Boli pasáže, keď nás pritlačil, mal aj nejaké šance, avšak do polčasu sa stav 1:0 nezmenil. Druhá polovica stretnutia bola ovplyvnená pokutovým kopom a vylúčením domáceho hráča. Zápas bol ďalej vyrovnaný, až do konca. Určite futbalovej kvalite neprospieval zlý terén. Za 90 minút bola remíza zaslúžená. O jedenástkach sa hovorí, že sú lotéria, ale nie až taká hrozná. Mali sme ich lepšie zvládnuť. Súperovi gratulujem k postupu a trénerovi prajem veľa šťastia na Slovensku.“

Foto: Rudolf Maškurica, autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia