
Mestský basketbalový klub Ružomberok získal druhý republikový titul. Po ženách, ktoré zvládli famóznu finálovú sériu proti Piešťanským Čajkám, dnes zlatými medailami na majstrovstvách Slovenska v Košiciach boli dekorované aj juniorky (U 19). Išlo o obhajobu lanského primátu.
Ružomberské dievčatá mali k primátu skvele našliapnuté po prvých dvoch zápasoch Final Eight, keď si bravúrne poradili s Ivankou pri Dunaji (59:43) a s Young Angels Košice (65:49). Dnes svoje krásne dielo zavŕšili víťazstvom nad CBK Košice – 73:27.
Košičanky žili len veľmi krátko. Zápasový účet otvorila Ružomberčanka Duhanová (2:0), súperky zareagovali a otočili skóre na 2:4. Avšak následná trojka Duhanovej spustila 11 – bodovú šnúru MBK, ktorý v 8. min. viedol 13:4. V 13. min. ružomberský náskok narástol na osemnásť bodov – 24:6. Polčas sa skončila za stavu 32:12 a tretia „štvrtka“ to už bola absolútna exhibícia staronového majstra – 21:0. A tak posledné dejstvo družstva otvárali za stavu 53:12, keď už o všetkom bolo stopercentne rozhodnuté.

Laura van Dalenová, trénerka Ružomberka: „Bolo to veľmi dobré. Dievčatá necítili žiadny tlak, tento zápas si doslova užili a odviedli veľmi pekný výkon. Bola to vydarená bodka za domácim šampionátom. Predovšetkým dobre sme bránili a nedovolili CBK dáke ľahké strely. Všetko sa odvíjalo od našej obrany. Hrali sme s veľkou chuťou.“
MBK Ružomberok – CBK Košice 73:27 (32:12)
Body MBK: M. Oravcová 12, Malá 11, Šušová 10, Rejdugová 7, Synaková, Nedielková a Jarinová po 6, Duhanová 5, Czakóová a Chovanová po 4, L. Kapláňová 2. Štvrtiny: 15:6, 17:6, 21:0, 20:15.
Foto: sba, Jozef Kapláň

© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia