Ružomberok má aj najlepšie juniorky na Slovensku

Ružomberok má aj najlepšie juniorky na Slovensku

Ján SvrčekŠport31.5.2026

Mestský basketbalový klub Ružomberok získal druhý republikový titul. Po ženách, ktoré zvládli famóznu finálovú sériu proti Piešťanským Čajkám, dnes zlatými medailami na majstrovstvách Slovenska v Košiciach boli dekorované aj juniorky (U 19). Išlo o obhajobu lanského primátu.

Ružomberské dievčatá mali k primátu skvele našliapnuté po prvých dvoch zápasoch Final Eight, keď si bravúrne poradili s Ivankou pri Dunaji (59:43) a s Young Angels Košice (65:49). Dnes svoje krásne dielo zavŕšili víťazstvom nad CBK Košice – 73:27.

Košičanky žili len veľmi krátko. Zápasový účet otvorila Ružomberčanka Duhanová (2:0), súperky zareagovali a otočili skóre na 2:4. Avšak následná trojka Duhanovej spustila 11 – bodovú šnúru MBK, ktorý v 8. min. viedol 13:4. V 13. min. ružomberský náskok narástol na osemnásť bodov – 24:6. Polčas sa skončila za stavu 32:12 a tretia „štvrtka“ to už bola absolútna exhibícia staronového majstra – 21:0. A tak posledné dejstvo družstva otvárali za stavu 53:12, keď už o všetkom bolo stopercentne rozhodnuté.

Laura van Dalenová, trénerka Ružomberka: „Bolo to veľmi dobré. Dievčatá necítili žiadny tlak, tento zápas si doslova užili a odviedli veľmi pekný výkon. Bola to vydarená bodka za domácim šampionátom. Predovšetkým dobre sme bránili a nedovolili CBK dáke ľahké strely. Všetko sa odvíjalo od našej obrany. Hrali sme s veľkou chuťou.“

MBK Ružomberok – CBK Košice 73:27 (32:12)

Body MBK: M. Oravcová 12, Malá 11, Šušová 10, Rejdugová 7, Synaková, Nedielková a Jarinová po 6, Duhanová 5, Czakóová a Chovanová po 4, L. Kapláňová 2. Štvrtiny: 15:6, 17:6, 21:0, 20:15.

Foto: sba, Jozef Kapláň

© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia