Ružomberok má reprezentanta vo volejbale

Ružomberok má reprezentanta vo volejbale

RedakciaŠport5.1.2022

Máme slovenského reprezentanta,“ s hrdosťou vyhlásil predseda Volejbalového klubu One Ružomberok Tomáš Varga. „Náš Filip Makónyi dnes odcestoval s národným tímom do 18 rokov do slovinského Maribora na turnaj MENZA, ktorý sa tu uskutoční od 6. do 8. februára. Je to časť kvalifikácie o postup na júlové majstrovstvá Európy v Tbilisi. Víťaz si už priamo zabezpečí štart v Gruzínsku a družstvá na 2. - 6. mieste čaká druhá fáza kvalifikácie.“

Len 16 – ročný smečiar VK One sa dostal do 12 – člennej nominácie slovenského tímu, ktorý si v základnej skupine zmeria sily s Izraelom, Českom a Cyprom. „Bolo to ešte v júli, keď si reprezentační tréneri Filipa všimli na turnaji Slovenského pohára mládeže v Prešove. Následne dostal pozvánku na prvý zraz republikového výberu a potom absolvoval aj všetky ostatné,“ vravel ďalej Varga. Posledné dva kempy pod vysokou sieťou Makónyi na prelome rokov absolvoval v Slovenskej Ľupči a v Žiline.

Zvedaví sme boli tiež, že akú podobu má momentálne, vládnymi opatreniami výrazne priškrtený, chod VK One. „Od 25. novembra 2021 stoja všetky mládežnícke súťaže a zostáva nám len veriť, že sa čo najskôr rozbehnú a za rozumných pravidiel. V tomto období sa venujeme hlavne silovej a kondičnej príprave. Tréningy prebiehajú vonku, chodíme do Hrabova, no tiež máme svoj bežecký okruh v meste, spestrený aj výbehom po schodoch na Námestie A. Hlinku. Takisto navštevujeme posilňovňu,“ pripojil šéf ružomberského volejbalu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia