Ružomberok má republikového šampióna v dospeláckej kategórii

Ružomberok má republikového šampióna v dospeláckej kategórii

Ján SvrčekŠport9.6.2023

Ďalší obrovský úspech ružomberského plávania! Tibor Tišťan po nedávnom famóznom skresaní národného mužského rekordu na 50 m motýlik na Veľkej cene Slovenska, dnes (9. júna) na majstrovstvách Slovenska open a juniorov v Šamoríne sa stal v tejto disciplíne aj republikovým šampiónom za 23,90 sek.

Tibor najprv absolvoval rozplavbu, tak ako sme sa dohodli, s jediným cieľom nevyšťaviť sa a bez problémov postúpiť do finále. Tam zdolal aj svojho najväčšieho súpera Adama Halasa z STU Trnava. Ide o dvoch veľkých rivalov, z ktorých každý pláva iným spôsobom,“ povedal pre náš portál očividne a právom rozžiarený tréner čerstvého majstra Slovenska Marek Langšádl.

Pretekár Plaveckého oddielu Ružomberok pred dvomi týždňami v listine slovenských rekordov na 50 m motýlik vymazal práve Halasa. A dnes došlo aj k ich prvej priamej súťažnej konfrontácii v roku 2023. A bol z toho skvelý skalp chalana z dolného Liptova

Tibor, ktorý už má istú účasť na júlových majstrovstvách sveta mužov a žien v japonskej Fukuoce, zajtra ešte štartuje na 100 m motýlik,“ doplnil M. Langšádl, tiež šéftréner PO Ružomberok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia