Ružomberok na Žitnom ostrove viedol 1:0 a prehral 2:3

Ružomberok na Žitnom ostrove viedol 1:0 a prehral 2:3

RedakciaŠport12.9.2020

V zápase 6. kola Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok prehrali v Dunajskej Strede 2:3, hoci sami si dobre rozohranú partiu prešustrovali.

Smelo možno povedať, že hostia „stopercentného“ lídra 12 – členného pelotónu poriadne zaskočili. Hasprova družina gurážne „zabudla“, kto je v MOL Aréne favoritom. Od začiatku sa aktívne a nebojácne pustila do duelu s mimoriadne ťažkým súperom.

V 6. min. Kmeť donútil domáceho brankára Jedličku k prvému zákroku. O dve minúty na to český legionár medzi žrďami DAC – u kryl projektil z diaľky, ktorý smeroval do jeho „koša“. V 13. min. bolo prvý raz horúco pred „svätyňou“ MFK, keď gólman hostí Macík sa po centri Baliča ocitol zoči – voči Divkovičovi, ale zlikvidoval jeho prvý i druhý pokus. O chvíľu na to sa Ramirez rútil na Macíka, z nášho pohľadu v čistej ofsajdovej situácii, ale minul cieľ. V 16. min. sa Takáč zdravo presadil cez troch hráčov súpera a ľavačkou vystrašil Jedličku.

V 20. min. Kmeť v domácom „veľkom vápne“ sklepol loptu Almásimu a ten otvoril skóre – 0:1. V 34. min. Müller fauloval prenikajúceho Gereca, za čo uvidel druhú žltú kartu (prvú dostal v 25. min., keď do vzduchu „vystrelil“ Zsigmunda) a tak Dunajská Streda pokračovala len s desiatimi mužmi. Potom až do prestávky hostia mali dianie na ihrisku pod kontrolou. V 38. min. pri závare pred bránou hostí, miesto Jedličku mužstvo ratoval Schäfer.

V úvode druhého dejstva takisto nič nenasvedčovalo, že príde obrat. Lenže na Žitnom ostrove sa, na úkor Liptákov, začali diať veľké veci. Domáci v rozpätí šiestich minút preklopili skóre na 3:1 vo svoj prospech. Najprv maďarský reprezentant Kalmár Divkovičov center hlavou usmernil do siete MFK. Vzápätí Ramirez napálil z dobrých tridsiatich metrov a trafil šibenicu. Do tretice Kalmárov priamy kop asi z 35 m nečakane skončil za Macíkovým chrbátom. Až potom „Hasprovci“ zdvihli hlavy. V 62. min. Kmeť vykresal nádej aspoň na „egál“- 2:3. Ružomberok sa snažil o vyrovnanie, DAC zase párkrát zakončoval po brejkových akciách. V závere riadneho hracieho času bol po druhej žltej karte vylúčený aj Boďa a tým sa pomer síl na trávniku vyrovnal.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Škoda tohto zápasu, prvý polčas bol z našej strany výborný. Keby sme po vylúčení domáceho hráča pridali v prvom polčase druhý gól, mohlo byť všetko inak. Aj druhá ´polka´ sa začala tak, ako mala, lenže potom sa súper presadil strelecky a to s nami na nejaký čas zatriaslo. Snažili do zápasu vrátiť, ale už to nevyšlo. Hoci stále som si myslel, že to ešte otočíme. Sme veľmi smutní, cítime, že v Dunajskej Strede sa dalo vyhrať.“

DAC Ružomberok – MFK Ružomberok 3:2 (0:1)

Góly: 53. a 59. Kalmár, 57. Ramirez - 20. Andrási, 62. Kmeť. Žlté karty: Müller, Balič, Malý – Kochan, Takáč, Boďa. Červené karty: 34. min. Müller – 90. Boďa. Rozhodoval: Sedlák - 819 divákov.

DAC: Jedlička - Blackman, Müller, Kružliak, Davis - Schäfer – Friede (40. Malý), A. Balič (80. Debnár) – Divkovič (79. Fábry), Ramirez (88. Nije), Kalmár.

MFK: Macík - Čurma, J. Maslo, Mrva - Kmeť, Zsigmund (83. Múdry), Kochan (70. Brenkus), Takáč (83. Dopater), Ďungel (87. Filinský) - Gerec, Almási (70. Boďa).© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia