Ružomberok nevyužil početnú prevahu a prehral v Trnave 0:1

Ružomberok nevyužil početnú prevahu a prehral v Trnave 0:1

Ján SvrčekŠport4.5.2024

Jedna šnúra sa dnes prestrihla, a to desaťzápasová trnavská bez víťazstva nad Ružomberkom. Domáci Spartak v 8. kole nadstavbovej časti Niké ligy o titul zdolal Liptákov 1:0.

Smelo možno povedať, že sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domáceho mužstva. Trnava od 38. min., po vylúčení Ďuriša, pokračovala len s deviatimi mužmi v poli, ale udržala si vedenie z 27. min. Početnú výhodu hostia vôbec nevyužili.

Spartak bol v prvom polčase aktívny, vypracovali si viaceré sľubné príležitosti a Slovinec Zeljkovič hlavou po rohovom kope aj skóroval. Napokon sa ukázalo, že bol to nielen prvý, no i posledný zápis do gólovej kolónky. V 38. minúte, keď domáci útočník Ďuriš udrel lakťom Malého, bol „odmenený“ červenou kartou. Trnavčania sa po zmene strán viac stiahli, avšak Ružomberok nebol dáko nebezpečný, akurát na pár momentov, keď trochu vpredu pohrozil. Výsledok sa už ale nezmenil.

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "My nemôžeme mať normálny zápas s Ružomberkom, vždy sa niečo prihodí, teraz to bola červená karta. Chalani sa po pohári zmobilizovali, vedeli, aké dôležité je pre nás toto stretnutie. Výborne k nemu pristúpili. Červená karta bola úplne zbytočná, hráči to však celé odmakali, odpracovali a dodržali taktiku. Konečne sme zápas s Ružomberkom zlomili na našu stranu a máme dôležité body do tabuľky.“

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: "Bohužiaľ, neodohrali sme dobré stretnutie. Ukázalo sa, že keď nie je stopercentné nastavenie niektorých hráčov, tak nemôžeme takéto zápasy zvládať. Treba priznať, že Spartak bol dobre pripravený, viac od začiatku chcel. Hoci do kariet nám zahralo vylúčenie domáceho hráča, my sme neboli schopní nič vymyslieť, ako sa dostať do súperovej šestnástky. Bolo to bez nápadu, invencie, všetko nám dlho trvalo. Domáci však dobre bránili, boli živí, hrali aktívne, kvalitne.“

 FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 1:0 (1:0)
     Gól: 27. Zeljkovič. Žlté karty: Tučný, Mojžiš, Lavrinčík. Červená karta: 38. Ďuriš (Trnava). Rozhodovali: Očenáš – Jekkel, Pacák - 3117 divákov.
     Spartak: Takáč – Koštrna, Štetina, Ujlaky, Mikovič (90+. Poznar) – Zeljkovič – Azango (66. Bainovič), Ofori (46. Paur), Procházka (90+. Bolaji), Daniel (46. Šulek) – Ďuriš.
    MFK: Ťapaj – Domonkos, Gabriel, Malý, Mojžiš (46. Chrien), Tučný (74. Šefčík) – Gerec, Múdry, Zsigmund (46. Lavrinčík), Chobot (82. Maslo) – Jackuliak (46. Boďa).

Foto: facebook Spartak Trnava

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia