Ružomberok pod Dubňom proti Trenčínu

Ružomberok pod Dubňom proti Trenčínu

RedakciaŠport31.10.2020

Futbalisti MFK Ružomberok do druhej polovice základnej časti Fortuna ligy vstúpia v nedeľu zápasom proti AS Trenčín na žilinskom štadióne. Stretnutie má výkop o 17. hod.

Tri víťazstva v rade Liptákov vykatapultovali na piatu priečku, pričom dosiahli rovnaký počet bodov (šestnásť) ako tretia Žilina a štvrtá Trnava. Kým oni sú v laufe mužstvo spod Čákovho hradu prežíva krízu. S jediným trojbodovým zásahom (v 6. kole proti Nitre – 3:1), a piatimi remízami okupuje poslednú priečku.

Absolútne nie sme v role favorita,“ upozorňuje, napriek dvom diametrálne odlišným trajektóriám súperov, kouč Ruže Ján Haspra. „Už viackrát som povedal, že súťaž je veľmi vyrovnaná, preto aj v tomto prípade miernym favoritom sa stáva domáci tím. Tým netvrdím, že nechceme Trenčín zdolať. Pridať štvrté víťazstvo za sebou by bolo úžasné.“

Haspra stále AS vníma ako silný „mančaft“, ktorému zatiaľ chýba kolektívny súzvuk. „Je dobre poskladané mužstvo, no zároveň nezosúladený orchester. Dúfam, že do nedele sa ešte Trenčín nedá dokopy.“

Prvé vzájomné meranie síl pod Čebraťom prinieslo deľbu bodov (2:2), keď ešte v 86. min. viedli hostia 2:0, potom sa o kontaktný gól z pokutového kopu postaral J. Maslo a vyrovnanie zariadil Brenkus. „Súper po našich chybách získal dvojgólové vedenie. Napokon, vďaka celozápasovej prevahe, sme uratovali bod, hoci boli by sme si zaslúžili tri,“ oprášil spomienku Haspra.

V kabíne MFK samozrejme vládne skvelá a pozitívna nálada. „Myslím si, že zaslúžene sme tam, kde sme, hoci dve stretnutia z posledných troch sa nám podarilo otočiť v samotných záveroch. Je to tiež odraz našej fyzickej pripravenosti. Po Žiline sme dobre zregenerovali aj potrénovali. Celý týždeň príprava prebiehala na umelej tráve, veď rovnaký povrch nás čaká aj v Žiline,“ rozprával ružomberský obranca Mário Mrva, ktorý v predchádzajúcich deviatich „majstrákoch“ odtiahol celých deväťdesiat minút. „Neberieme to tak, že hráme s posledným tímom tabuľky. Trenčín má vo svojom strede skúsených legionárov, kvalitných futbalistov, silné kraje, ale i stred poľa. Akurát momentálne sa mu nedarí,“ dodal 21 – ročný bek Hasprovej družiny.

Hosťom budú chýbať traja maródi Kojnok, Zsigmund a Brenkus.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 24 výhier, 16 remíz, 22 prehier, skóre 91:85.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia