Ružomberok podľahol na Tehelnom poli 0:1

Ružomberok podľahol na Tehelnom poli 0:1

RedakciaŠport13.6.2020

V 1. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy, v skupine o titul ružomberskí futbalisti inkasovaným gólom v závere prehrali v Bratislave so Slovanom 0:1.

Úvodná „štyridsaťpäťminútovka“ bola dosť nudná, diétna na vzruch pred bránami. Tak, ako sa čakalo, väčšia aktivita bola na kopačkách obhajcu titulu, no chýbal mu nebezpečnejší "draj"v. Hostia v úvode pôsobili trochu zakríknuto, zväčša bránili, no postupe vystrčili aj odvážnejšie rožky. Po zmene strán „Hasprovci“ vytiahli veľmi sympatický výkon.

V 13. min. Rabiu nastrelil loptu pred bránu hostí, no osamotený Henty zblízka hlavou netrafil „obdĺžnik“ MFK. V 21. min. sa v hĺbke šestnástky hostí otočil Moha, lenže jeho ľavačka bez razancie Macíka nemohla zaskočiť. V 42. min. Moha sa individuálne presadil, bol zoči – voči gólmanovi hostí, no ten reflexívne Maročana v službách „belasých“ vychytal. V 45. min. zase Macík bravúrne vytesnal vydarenú Pauschekovu ranu spoza „veľkého vápna“, ktorá smerovala k ľavej žrdi.

Hneď po príchode zo šatní sa vo veľkej šanci ocitol Moha, ale napriahol priamo do stredu brány, kde stál Macík. Potom prišla veľká chvíľka Liptákov. V 54. min. Kostadinov zahrával štandartku, v šestnástke Slovana našiel voľného Mojžiša, ten ľavačkou parádne napálil, lenže Greif čaroval. O dve minúty na to zase skvelý bratislavský brankár vyzmizíkoval koncovku Ďungela. Boli to dve čisté „gólovky“. V 80. min. po peknej ružomberskej akcii zakončoval Mir. Almaský. Vzápätí na opačnej strane De Marco prehlavičkoval svätyňu hostí a potom Macík mal plné ruky práce s Ožboltovým pokusom z veľkého uhla. V 86. min. Moha netrafil cieľ. Keď sa už zdalo, že duel skončí bez gólov, Slovan udrel. Weiss vystrelil Macík vyrazil loptu pred seba a Medvedovi vyšla dorážka. Vtedy Mojžiš ležal na hracej ploche, no ani rozhodca Kráľovič, ani domáci hráči hru neprerušili.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Z výsledku mi je smutno, no s výkonom mojich chlapcov som spokojný. Bol to presne rovnaký zápas, aj čo sa týka výsledku, ako sme tu odohrali naposledy, pred vyše tromi mesiacmi. Nevieme to so Slovanom výsledkovo zlomiť, no dúfam, že ešte raz sa v tejto sezóne stretneme, vo finále Slovenského pohára a tam už dokážeme uspieť. Opäť sa potvrdilo, že v Ružomberku máme na čom stavať. Keďže chýbali štyria hráči, čo pravidelne nastupujú, zase sme siahli do našej liahne a chlapci sa k zápasu postavili naozaj čelom.“

Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 89. Medved. Žlté karty: 90+. Almási – 90+. Rabiu. Rozhodovali: Kráľovič – Štrbo, Weiss.

Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Božikov, De Marco – Rabiu, Nono – Daniel (68. Weiss), Holman (81. Medved), Moha – Henty (68. Ožbolt).

MFK: Macík – Čurma, J. Maslo, Mrva – Ďungel, Kostadinov, Múdry, Takáč (73. Mir. Almaský), Mojžiš – Regáli (68. Almási), Gerec (84. M. Kmeť).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia