Ružomberok prehral s Banskou Bystricou 2:4

Ružomberok prehral s Banskou Bystricou 2:4

RedakciaŠport19.1.2021

Futbalisti MFK Ružomberok dnes vo svojom druhom prípravnom stretnutí v rámci aktuálnej zimy podľahli MFK Dukla Banská Bystrica 2:4.

Po tomto zápase sa nemôžeme prioritne pozerať na výsledok. Pretože len v prvom polčase naša zostava mala aké-také náznaky žiadúceho zloženia. Žiaľ, zdravotný stav mužstva je taký, aký je,“ vyhlásil bezprostredne po prehre s lídrom II. ligy kouč ružomberského fortunaligistu Ján Haspra.

V úvodnej „polke“ mala Ruža celkom solídnu hernú tvár, krajšiu ako tri dni predtým proti Tatranu Liptovský Mikuláš (2:2), no nevyhla sa chybám a nepresnostiam. V 5. min. si Kojnok nabehol za defenzívnu líniu Dukly a umne prekonal brankára Hrušku – 1:0. O štyri minúty sa opäť skóre menilo, keď naopak za domácou obranou prevzal loptu Polievka, na zem si položil Krajčírika a vyrovnal. V 23. min. Brenkus zo štandardky našiel hlavu Mojžiša a MFK opäť viedol.

Po zmene strán bolo vidno, že v ružomberskom tíme nezostal skoro kameň na kameni. V poli išlo opticky viac – menej o vyrovnanú partiu, ale hostia mali nebezpečnejší drajv smerom dopredu a tiež zadné šíky MFK stáli na veľmi vratkých nohách. V 59. min. Polievka z bezprostrednej blízkosti zavesil loptu do šibenice, v 64. Tóth netrafil prázdnu bránu, po predchádzajúcom fatálnom „kikse“ Ružomberka vzadu, avšak v 70. min. už mimoriadne agilný Banskobystričan zavŕšil svoj hetrik – 2:3. V závere, po smoliarskom zákroku mladého Luku, na svetelnej tabuli naskočila aj štvorka.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Prvý polčas sme zvládli celkom slušne, herne i výsledkovo, no stále ešte nie sme tam, kde chceme byť. Vieme, na čom máme pracovať. V druhej ´polke´ prišlo na ihrisko veľa mladých chlapcov a bolo vidno, že im chýbajú skúsenosti. Takže náš výkonnostný rozdiel oproti úvodnej štyridsaťpäťminútovke bol dosť výrazný.“

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: Výsledok je z nášho pohľadu pekný, ale je to iba príprava. Som však rád, že v zápase s kvalitným súperom chlapci naplnili naše očakávania a predstavy. Róberta Polievku bolo v ofenzíve plné ihrisko, no na to tam je.“

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 2:4 (2:1)

Góly: 5. Kojnok, 23. Mojžiš – 9., 59 a 70. Polievka, 89. vlastný (Luka).

MFK: Krajčírik – Mojžiš, Luka, Kojnok, Filinský, Zsigmund, Kostadinov, Flak, Kojnok, Brenkus, Gerec. Striedali: Frühwald, Múdry, Kubík, Boďa, R. Kružliak, Rakyta, Selecký, P. Jedinák.

MFK Dukla: Hruška – Nosko, Richtárech, Uhrinčať, Frimmel, Polievka, Lukačik, Vujoševič, Migaľa, Wilwéber, Kvocera. Striedali: Krejčí, Hanes, Toth, A. Červeň, Snintka, Vajda, Gonda, Starší.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia