Ružomberok prehral v Slovenskom Ríme 0:2

Ružomberok prehral v "Slovenskom Ríme" 0:2

RedakciaŠport4.7.2020

V 4. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy, skupiny o titul futbalisti MFK Ružomberok prehrali v Trnave 0:2

Úvod stretnutia sa niesol v znamení nepresných prihrávok na oboch stranách, ale s pribúdajúcimi minútami domáci získali územnú prevahu a tlačili sa pred ružomberskú bránu. V 23. min. Rakúšan Sobczyk vletel do „veľkého vápna“ MFK, pričom bol faulovaný Mrvom, no z nariadenej jedenástky Vukojevič netrafil bránu. O päť minút neskôr „tabuľa“ hlásila zmenu, z vyše dvadsať metrov sa do odrazenej lopty oprel Grék Tzandaris – 1:0. Táto ujma nakopla Ružu a tá sa dostala do dvoch pološancí. Nebezpečný pokus Regáliho stroskotal na obrannom bloku Spartaka a po Kmeťovom zdravom kolmom prieniku do šestnástky, hosťom možno aj gólovú koncovku zobral ofsajd. Po inkasovanom góle si Ružomberčania začali viac veriť smerom dopredu, kým dovtedy v tejto činnosti boli príliš mĺkvi. Prvú „polku“ zakončil strieľaný center Dalibora Takáča zo štandardnej situácie, ktorý vyboxoval Dominik Takáč strážca trnavskej „svätyne“.

V 52. min. po chybe gólmana Spartaka mal vyrovnanie na kopačke Regáli, žiaľ, pravačkou minul cieľ. O štyri minúty neskôr podobne v koncovke pochodil aj Brenkus. V 78. min. sa o efektné nožničky pokúsil „zabudnutý“ Tešija, no takisto nebol presný. V 86. min. výsledok na dvakrát spečatil Chorvát Tešija.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Zaostali sme za Trnavou v agresivite, súbojovosti predovšetkým v prvom polčase, keď sa ujala vedenia a to napokon rozhodlo. Druhý polčas sme stupňovali tempo, chalani hrozili, gól visel na vlásku, no nepodarilo sa nám vyrovnať. V ďalších fázach bola hra rozkúskovaná a nevedeli sme sa dostať do tempa. Napokon musím uznať, že výsledok je spravodlivý. V úvode stretnutia sme boli príliš zakríknutí, neviem prečo, či chlapci už mali v hlavách finále Slovenského pohára. No nemalo by to tak byť. Ale nevadí, musíme sa teraz vzchopiť a ísť ďalej.“

Spartak Trnava – MFK Ružomberok 2:0 (1:0)

Góly: 28. Tzandaris, 86. Tešija. Bez kariet. Rozhodovali: Pavlík – Žákech, Jekkel – 1527 divákov.

Spartak: Dominik Takáč – Turňa, Anthony, Moenza - Tešija, Tzandaris - Cabral (66. Sekera), Gamboš, Yao - Sobczyk (71. Benovič), Vukojevič (64. Yusuf).

MFK: Macík – Čurma, Mrva, Twardzik – Kojnok (70. Almási), Dalibor Takáč (75. Kochan), Filinský, Kmeť (54. Brenkus), Mojžiš - Ďungel, Regáli.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia