Ružomberok privíta starých pánov i zrelé dámy s pingpongovou loptičkou

Ružomberok privíta "starých pánov" i zrelé dámy s pingpongovou loptičkou

RedakciaŠport4.5.2023

Akurát covidová pauza znamenala stopku v dlhoročnej tradícii, ale už vlani sa v Ružomberku opäť konal celoslovenský bodovací turnaj veteránov v stolnom tenise. Tento víkend (6. a 7. mája) si zase tí skôr narodení majstri „malej loptičky“ dajú stretnutie v centre dolného Liptova. Pôjde o tretiu tohtoročnú republikovú veteránsku „bodovačku“.

Bude sa hrať v dvoch halách, v našej, na Žilinskej ceste a v stánku ŠKST Baničné. Len mimochodom, s tamojším klubom je v súčasnosti veľmi dobrá spolupráca. Náš objekt, je taký ako je, nafúknuť sa nedá, preto sme len privítali pomoc susedského klubu,“ uviedol hlavný rozhodca víkendovej veteraniády a čestný predseda ŠKST Ružomberok Marián Bystričan.

Po oba dni sa ráta s celodenným programom, vždy so začiatkom o 9. hod. Hlavný „stan“ turnaja bude v herni na Žilinskej ceste, kde na siedmich stoloch sa predstavia muži v kategóriách 40 – 49, 50 – 59, 60 – 63, 65 – 69, 70 – 74 a 75 – 79 rokov. Päť stolov v zmodernizovamom stánku v Baničnom bude hostiť ženy a masters mužov nad 80 rokov.

Celkove očakávame minimálne sto hráčov, no verím, že ich bude určite viac. Veď sme v strede Slovenska. Chýbať nebudú ani ružomberskí stolní tenisti, pričom niektorí môžu zamiešať aj vážnejšie karty. Všetko nasvedčuje tomu, že ako najstarší hráč nastúpi náš Branislav Kasanický, ktorý vlani v decembri dovŕšil 87 rokov,“ doplnil pre náš portál Marián Bystričan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia