Ružomberok proti Trnave v Myjave

Ružomberok proti Trnave v Myjave

RedakciaŠport28.11.2019

Keďže na Štadióne Antona Malatinského prebieha výmena trávnika, stretnutie 17. kola Fortuna ligy Spartak Trnava – MFK Ružomberok sa v piatok (29. novembra) odohrá o 18:00 hod. v Myjave.

„Neutrálna pôda by mohla byť pre nás svojim spôsobom výhodou,“ vyhlásil kouč štvrtého tímu aktuálnej tabuľky Ján Haspra. Jeho zverencom sa však práve na súperových ihriskách darí, keď za sebou majú už päť víťazstiev v rade. „Samozrejme, sprobujeme nadviazať na predchádzajúce úspešné stretnutia vonku. Znovu ale potrebujeme vytiahnuť našu futbalovú a hlavne defenzívnu inteligenciu. Tak ako ju chlapci používali predtým. Naposledy doma proti Senici nám chýbala,“ pokračoval tréner MFK a na adresu zajtrajšieho súpera pripojil: „Bez ohľadu na posledné výsledky, Spartak má veľmi dobré mužstvo. Momentálne prežíva krízu. Tá už aj nás v tejto sezóne postihla. Za daného stavu sa mužstvo určite dostane, len dúfam, že to nebude v tomto kole.“

Trnavčania z posledných šiestich zápasov získali len tri body (za víťazstvo nad Pohroním Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 3:2) a v tabuľke klesli na siedmu pozíciu. Majú však len o štyri body menej ako kolektív z Liptova. Naposledy Spartak prehral v Žiline s Trenčínom 0:1.

Kvality súpera uznáva aj momentálne najlepší kanonier Ruže 5 – gólový Filip Twardzik. „Nie je to žiadny slabý tím. Trnava takisto bojuje o hornú šestku, takže potrebuje každý ´bodík´. My jej tento plán chceme prekaziť. Nesmie sa nám však stať to, čo proti Senice. Zápas treba dobre otvoriť, ideálne aj so streleným gólom. Jednoznačne potrebujeme sa vrátiť k svojej hre. Samozrejme, že sa pokúsime aj šiestykrát vonku vyhrať,“ vravel 26 – ročný český legionár.

Ružombečania majú čo odplácať „Bílim andelom“, v 6. kole totiž im podľahli 0:1, keď jediný gól padol v 40. min. z pokutového kopu, ktorý premenil Mitrea.

Okrem dlhodobých maródov veľký otáznik visí nad štartom stopéra a kapitána mužstva Jána Masla, ktorého skolili horúčky a ani dnes (vo štvrtok) sa neobjavil na tréningu.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 24 výhier, 19 remíz, 22 prehier, skóre 80:76.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia