Ružomberok remizoval so Sereďou 0:0 v súperovom azyle v Zlatých Moravciach

Ružomberok remizoval so Sereďou 0:0 v súperovom "azyle" v Zlatých Moravciach

RedakciaŠport21.11.2020

Ešte predtým, ako vypuklo, po asociačnej pauze, 14. kola našej najvyššej súťaže, prišla z centrály Únie ligových klubov super správa, že všetkých takmer štyristo vzoriek v rámci plošného testovania hráčov a členov realizačných tímov na COVID-19 bolo negatívnych.

Ružomberskí futbalisti dnes cestovali do Zlatých Moraviec na duel proti ŠKF Sered s odhodlaním prerušiť minisériu dvoch stretnutí bez bodového zisku. Tretiu prehru nepripojili, dosiahli na bezgólovú remízu, no tá sa im, vzhľadom na priebeh stretnutia, mohla máliť.

„Hasprovci“ do zápasu vstúpili aktívnejšie, viac než polhodinu vkuse prenášali ťažisko hry na domácu stranu. Hoci v strede poľa celkom slušne kombinovali, do bezprostrednému ohrozeniu súperovej „svätyne“ sa dáko nedostávali. Za povšimnutie z tejto pasáže stoja akurát dva momenty. V 25. min. po peknej súhre a rýchlom ťuknutí si lopty, pohotovo zakončoval Takáč, no nejaké centimetre chýbali, aby trafil pravý vinkel. O dve minúty na to Almási vybojoval loptu na vlastnej „polke“, priamočiaru akciu zdravo potiahol, lenže pri prečíslení troch na jedného, útok, ktorý mohol byť gólový, zlým prihrávkovým riešením zavraždil.

V 36. min. zazvonilo ružomberské brvno, po rohovom kope sa do odrazenej lopty z osemnástich metrov oprel Šumský a Macík končekmi prstov ratoval svoje mužstvo od pohromy. Po tomto záblesku domáci na chvíľku v ofenzíve ožili, skôr však platonicky. Tesne pred naplnením riadneho času úvodného dejstva Kochan bleskovo zahral priamy kop, Takáč obišiel gólmana ŠKF Yakubu, ale jeho center z uhla pred bránou nenašiel adresáta.

Po zmene strán sa na prvý vzruch čakalo do 65. min., keď Regáli oslovil Gereca, ktorý v tutovke zoči-voči Yakubovi nepochodil. V 78. min. zvnútra „veľkého vápna“ zakončoval Regáli, avšak bez akejkoľvek razancie. Vzápätí na druhej strane Jureškin sproboval postreh Macíka, ktorý na dvakrát kryl pokus k pravej žrdi. Na sklonku prvej minúty nadstaveného času mohol o troch bodoch MFK, ktorý mal aj druhú štyridsaťpäťminútovku pod kontrolou, rozhodnúť Regáli, lenže domáci brankár ho vychytal.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Mrzí ma nielen veľká príležitosť v samotnom závere, ale celý zápas. Ten sme ovládli, gól visel na vlásku, no nepodarilo sa ho streliť. Jednoznačne futbalová kvalita bola na našej strane, boli sme lepším mužstvom, s viacerými šancami, žiaľ, bez gólu. Mám taký pocit, že dnes sa dalo zvíťaziť. Lenže bez úspešného ´finále´ pred bránou súpera nie je možné uspieť. To nás potom stojí body i veľa síl. Chceli sme výsledok strhnúť na svoju stranu, poslali sme dopredu nových chlapcov, skúšali sme všeličo, ale nepodarilo sa.“

ŠKF Sereď - MFK Ružomberok 0:0

Žlté karty: Šumský, Slaninka, Adekuoroye – Almási, Mojžiš, Rozhodovali: Marhefka - Weiss, Vitko, bez divákov.

ŠKF: Yakubu - Morong, Čelikovič (56. Bušnja), Hučko, Michalík - Šumský (83. Jarovič), Adekuoroye - Iván (62. Pankaričan), Potoma (62. Jureškin), Slaninka – Lačný.

MFK: Macík - Mrva, J. Maslo, Mojžiš - Ďungel (72. Kmeť), Kochan, Takáč (89. Kojnok), Madleňák - Múdry (59. Kostadinov), Gerec (72. Bobček) - Almási (59. Regáli).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia