Ružomberok s víťazným odhodlaním proti Michalovciam

Ružomberok s víťazným odhodlaním proti Michalovciam

Ján SvrčekŠport29.9.2023

Po dvoch „voľných“ dňoch, po dueli so Slovanom Bratislava (1:2), opäť ružomberský futbalový štadión otvorí svoju náruč divákom. Zajtra (30. septembra) bude dejiskom stretnutia 9. kola Niké ligy MFK Ružomberok – Zemplín Michalovce. Zápas má výkop o 18. hod.

Ružomberok, ktorý je ôsmy, „vykopal“ deväť bodov a Zemplínčanom momentálne patrí „Čierny Peter“, keď na svojom konte majú akurát jednu remízu a šesť prehier. S ničím iným, ako s víťazným imperatívom do tohto zápasu ani nemôžeme ísť. Po zlepšených výkonoch v posledných stretnutiach, už chceme zbierať aj body,“ vyhlásil hlavný kouč futbalovej Ruže Peter Tomko.

Len predvčerom MFK odohral mimoriadne náročný duel proti majstrovi, keď chalani siahli až na dno svojich síl a tri dni predtým bojovali v Trnave (2:2), no šéf lavičky z prípadnej únavy nemá obavy. „Najlepšou regeneráciou je dobrý výkon a bodový zisk,“ usmial sa P. Tomko. „Verím, že naša motivácia bude väčšia, ako únava a chlapci zajtrajšie stretnutie zvládnu aj v hlavách. Je pravda, že v posledných dňoch sme veľa nepotrénovali. Pri nabitom programe bol skôr dôraz kladený na regeneráciu.“

V predchádzajúcom kole Michalovce doma podľahli Podbrezovej 1:5 a pri mužstve skončil tréner Marek Petruš. Včera (28. septembra) sa novým kormidelníkom MFK Zemplín stal Peter Struhár, ktorý v predchádzajúcich dvoch sezónach viedol práve ružomberský tím a P. Tomko mu v centre dolného Liptova robil asistenta. „Áno bude to svojim spôsobom špecifický zápas, ale nejde hrať Struhár proti Tomkovi. Myslím si, že obaja sme profesionáli. Mojou poslaním je je na každý zápas, a tento nevynímajúc, čo najlepšie mužstvo pripraviť,“ uviedol k tejto tému súčasný ružomberský kormidelník.

P. Struhár posledné dve domáce vystúpenia svojho bývalého tímu (s Košicami a so Slovanom) sledoval zo západnej tribúny ružomberského štadióna. Teraz bude v úplne inej roly. Tak to vyšlo, že sa opäť ukážem v Ružomberku na lavičke, na čo sa teším,“ povedal pre náš portál 39 – ročný tréner. „Samozrejme, s viacerými chlapcami, až na tých nových, čo prišli, sa veľmi dobre poznám, takisto s členmi ´realizáka´. Určite bude to mať taký osobitný náboj,“ vravel P. Struhár a dodal: „Veľmi presne viem, proti komu nastúpime. Ružomberok má celkom dobrú aktuálnu formu.“

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 14 výhier, 10 remíz, 2 prehry, skóre 47:20.

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia