Ružomberok - Trenčín 3:9 (na body) v I. dorasteneckej lige

Ružomberok - Trenčín 3:9 (na body) v I. dorasteneckej lige

RedakciaŠport29.4.2023

Dorastenecké tímy MFK Ružomberok v meraniach síl so svojimi rovesníkmi z AS Trenčín, ktorý na mládežníckom poli má už dlhodobo vysoký kredit, ťahali za kratší koniec povrazu – len jedno družstvo trojbodovo uspelo (U 16) a dva (U 19 a u 17) tesne vyšli naprázdno.

Starší dorastenci pod Čákovým hradom podľahli 0:1. „Objektívne musíme priznať, že domáci počas celého stretnutia boli lepším, futbalovejším tímom, ktorý sa dobre pohyboval a prevýšil nás aj v agresivite. My sme sa v druhom polčase dostali len do dvoch pološancí,“ konštatoval ružomberský kouč Ondrej Vilner. Do čela tabuľky sa prekliesnila Žilina (43 bodov), pred Petržalkou (42), Ružomberkom (40) a Slovanom Bratislava (39).

„Sedemnástka“ na vlastnej „umelke“ výsledkovo nestačila na AS – 2:3. „Bol to fantastický dorastenecký zápas, vo vysokom tempe od začiatku až do konca. Nám vyšiel vstup a z tlaku, ktorý trval asi 25 min., padol aj vedúci gól. Súper, ktorého sme nepúšťali do vyložených šancí, výsledok otočil dvomi krásnymi strelami z 22 m. Chalani ešte zvýšili obrátky, vyrovnali, ale napokon aj tretí raz inkasovali, keď sme prihrali loptu prvému hráčovi súpera,“ nezakrýval sklamanie lodivod MFK Tadeáš Lacko.

V kategórii U 16 Ružomberčania, po náročnej bitke vyhrali nad Trenčínom 3:1 a potvrdili svoju pozíciu na čele 14 – členného pelotónu, s deväťbodovým náskokom pred Žilinčanmi, ktorí majú jeden zápas k dobru. „Sme radi, že chalani tento, viac – menej vyrovnaný zápas zvládli. Hneď z prvého rohu skórovali a následná naša obrovská príležitosť zostala nevyužitá. V 33. min. hostia strelili gól, no do polčasu sa opäť dalo ísť do vedenia. Druhý polčas bol dosť nervózny, pričom viac príležitostí bolo na našej strane,“ uviedol tréner domácej „šestnástky“ Miroslav Latiak.

Výsledky – starší dorastenci U 19: AS Trenčín - MFK Ružomberok 1:0 (1:0), mladší dorastenci U 17: MFK Ružomberok - AS Trenčín 2:3 (1:1), Lopušek, Žmijovský, U 16: MFK Ružomberok - AS Trenčín 3:1 (1:1), Smolko, Jevoš, Bačík (z 11 m).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia