Ružomberok v semifinále Slovenského pohára

Ružomberok v semifinále Slovenského pohára

RedakciaŠport4.3.2020

Futbalisti MFK Ružomberok idú ďalej v Slovnaft Cupe a tak napĺňajú svoj smelý plán. Liptáci vo štvrťfinále zdolali Sereď v jej momentálne domovskom stánku v Zlatých Moravciach 2:0. Po ročnej pauze si Ruža opäť zahrá pohárové semifinále.

Jeden z mojich vnútorných cieľov sme splnili a ešte v sobotu treba pridať druhý, teda dostať sa vo Fortuna lige do hornej šestky a upokojiť atmosféru v klube,“ povedal nám bezprostredne po stretnutá ružomberský kouč Ján Haspra.

Smelo možno povedať, že Ružomberčania svojmu súperovi nedovolili takmer nič. K najlepšej „štvorke“ sa výrazne priblížili už v prvom polčase, pričom do prestávky mohli aj definitívne položiť Sereď na kolená.

Lepší úvod si hostia ani nemohli želať, v 11. min. Twardzik z diaľky zahrával priamy kop a ľavačkou parádne i cez päťčlenný múr, vymietol ľavý dolný kút Penksovej svätyne. Ružomberskej štandardke predchádzal faul Hučka, odmenený aj žltou kartou, na prenikajúceho T. Bobčeka. V 24. min. už tabuľa „hlásila“ 0:2, Takáč atakoval Penksu, ten vyrobil „hrúbku“ a Regáli po spätnej prihrávke Bobčeka i s tečom seredského Michalíka rozvlnil sieť. Autor druhého streleckého zápisu predviedol v 31. min. peknú priamočiaru individuálnu akciu, no jeho krížny pokus minul cieľ. Regáli mal obrovskú šancu aj tesne pred naplnením úvodného dejstva, po brejku do odkrytého priestoru s T. Bobčekom, ale vychytal ho Penksa.

Cez prestávku kouč ŠKF iClinic Peter Lérant urobil dve korektúry v zostave, ale aj tak jeho tím v útoku veľa vody nenamútil. Hostia umne kontrolovali dianie na trávniku a súpera si držali na dištanc. V 85. min. Morong položil loptu na hlavu Loukovi, no Macík v bráne MFK bez problémov zasiahol. V nadstavenom čase mohol Ružomberok ešte tretí raz udrieť po rýchlej akcii Kmeťa s Kostadinovom.

Odohrali sme výborný prvý polčas, keď sme Sereď do ničoho nepustili. Naopak, naši chlapci hrozili takmer z každej brejkovej akcii, ktoré sa rodili v strede poľa po získaných loptách. Škoda nevyužitých šancí, druhá ´polka´ už mohla byť úplne kľudná. Takto deväťdesiat minút to bol ťažký boj s fyzicky zdatným súperom. No aj v tomto parametri sme sa mu vyrovnali,“ stručne zhodnotil duel na štadióne ViOn – u Haspra.

ŠKF iClinic Sereď - MFK Ružomberok 0:2 (0:2)

Góly: 11. Twardzik, 24. Regáli. Žlté karty: Pankaričan, Hučko, Duranski, Michalík – Kojnok, J. Maslo, T. Bobček, Rozhodovali: Ziemba – Benko, Perát - 220 divákov

ŠKF iClinic: Penksa – Ba, Michalík, Hučko - Duranski, Pankaričan (46. Rorič) - Morong, Špehar, Potoma, Mečiar (46. Slaninka) - Vucenovič (56. Louka)

MFK: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik - Kojnok (90. Kmeť), Zsigmund, Mojžiš - Kostadinov, Takáč – T. Bobček (69. Almási), Regáli (56. Gerec).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia