Ružomberok v Trnave aj vo verejnoprávnej televízii

Ružomberok v Trnave aj vo verejnoprávnej televízii

RedakciaŠport11.8.2020

Dnes sú na programe tri duely 2. kola futbalovej Fortuna ligy: o 18. hod.: Trnava – Ružomberok, o 19. hod.: Žilina – Nitra a o 20. hod.: Slovan – Michalovce.

Liptáci po kratšej pauze sa opäť predstavia na Štadióne Antona Malatinského. Tu 17. júla víťazstvom 2:0 spečatili svoju miestenku v Európskej lige.

Samozrejme, radi by sme v súboji so Spartakom zopakovali predchádzajúci výsledok. Všetko urobíme preto, aby sme ani dnes nevyšli naprázdno. Tento zápas nás síce čaká len po dvojdňovej pauze, ale podľa mňa je to lepšie, ako keď sa dlho čaká na ďalšie kolo,“ uviedol útočník MFK Štefan Gerec. Adam Brenkus, ktorý v sobotu v súboji s Trenčínom bol autorom vyrovnávajúceho gólu na sklonku nadstaveného času, hovoril v podobnom duchu: „V závere uplynulej sezóny sme odohrali tuším sedem stretnutí za tri týždne, takže na nabitý program sme zvyknutí. V zápase proti Trenčínu, hoci bol z toho len bod, sme boli lepším mužstvom. Ak taký výkon podáme aj v Trnave, neverím, že nevyhráme.“

V sobotu Ruža vytiahla zo seba všetko a jej heroický finiš bol korunovaný dotiahnutím sa z 0:2 na 2:2. Teraz mužstvo čaká ďalšia veľká „bitka“. „Mne sa páči, keď idú zápasy za sebou. Človek nemá časť veľa sa ´prplať´ v tom čo sa udialo naposledy. Je pred nami nový príbeh, na ktorý sa treba pripraviť. Zápasový rytmus podobný ako v hokejovej NHL. Podľa môjho názoru sa Spartak v lete rozumne posilnil. Ale uvidíme, čo všetko sa udeje na ihrisku,“ dal sa pred počuť tréner futbalistov spod Čebraťa Ján Haspra.

Spartakovci v úvodnom kole vyhrali v Michalovciach 2:0, keď skórovali Yao a Vlasko.

Hosťom dnes budú chýbať maródi T. Bobček, Almási a Madleňák.

Stretnutie, ktoré rozhodujú Smolák (Pozor, Roszbeck), v priamom prenose vysiela Dvojka.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 25 výhier, 19 remíz, 24 prehier, skóre 82:80.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia