Ružomberok vyhral nad Sereďou 2:1

Ružomberok vyhral nad Sereďou 2:1

RedakciaŠport24.4.2021

Futbalisti MFK Ružomberok zdolali Sereď 2:1. Tretím víťazstvom v rade sa zverenci trénera Jána Haspra prekliesnili na líderskú pozíciu vo fortunaligovej nadstavbe o 7. - 12. miesto. Zároveň, a to je najdôležitejšie, chlapci urobili doslova skok k záchrane. Na piatu Nitru a šieste Michalovce, štyri kolá pred koncom, majú osem bodov k dobru. „Sme veľmi šťastní,“ dal sa bezprostredne po stretnutí počuť domáci kouč Ján Haspra.

Celkove to bol zápas dosť diétny na šance, defenzívne činnosti na oboch stranách dosahovali vyšší kredit, než ataky smerom dopredu. Ružomberok v oboch polčasoch bol lepším tímom, pričom po zmene strán sa viac snažil byť priamočiarejší a prepol i na vyšší rýchlostný stupeň.

Domáci aj začali aktívnejšie, lenže ako prví sa v 10. min. k nebezpečnejšiemu ohrozeniu brány dostala Sereď, keď po rýchlej akcii zvnútra šestnástky strieľal Moses a Krajčírik mal plné ruky práce. Vstupný polčas sa väčšinou niesol v znamení územnej prevahy MFK, ale bez prelstenia kompaktnej obrany súpera.

Ani po príchode zo šatní sa obraz hry nezmenil, akurát domáci futbalisti smerom dopredu už bolo dravejší. V 55. min. sa zrodila prvá veľká šance zápasu, odrazená lopta v hĺbke „veľkého vápna“ hostí našla v gólovej pozícii Regáliho, no ten namieril do nebies. V 70. min. po faule Potomu na Kostadinova, Brenkus z priameho kopu trafil múr, na druhý pokus pred bránou našiel Regáliho, ktorý otvoril skóre – 1:0. V 88. min. Takáč zahrával priamy kop a Jureškin zrazil loptu do vlastnej site - 2:0. Vzápätí ešte Iván zakontroval (1:2), ale potom sa už nič vážnejšie sa neudialo.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Naše zápasy so Sereďou sa podobajú ako vajce vajcu. Vždy sú vyrovnané a dôrazné v obrane. Stretnutie by som rozdelil na dve časti, do nášho prvého gólu a po ňom. Kým sme neskórovali, išlo viac - menej o vzájomné oťukávanie sa. Potom sa súper trochu otvoril a nám sa ponúkali väčšie priestory. V závere zápasu sa hralo hore-dole. Zvýšili sme na 2:0, v pokoji sme chceli stretnutie doviesť do úspešného konca, lenže Sereď to trošku zdramatizovala.“

MFK Ružomberok – ŠKF iClinic Sereď 2:1 (0:0)

Góly: 70. Regáli, 88. vlastný (Jureškin) – 90. Iván. Žlté karty: Kostadinov – Mečiar, Bušnja, Michalík. Rozhodovali: A. Somoláni (Vitko, Straka) – bez divákov.

MFK: Krajčírik – Čurma, Mrva, Filinský, Mojžiš – Kochan – Gerec (86. R. Kružliak), Kostadinov (86. Takáč), Brenkus (79. Zsigmund), Madleňák (90.+ Kubík) – Regáli (90.+ Boďa).

ŠKF: Yakubu – Morong, Michalík, Hučko, Mečiar – Diaz, Potoma (78. Šumský) – Bušnja (60. Iván), Fábry, Moses (28. Jureškin) – Lačný.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia