Ružomberok vyhral nad Trnavou 1:0

Ružomberok vyhral nad Trnavou 1:0

Ján SvrčekŠport10.2.2024

V 19. kolo Niké ligy, ktoré otvorilo jarný program, ôsmy Ružomberok zdolal tretiu Trnavu 1:0 a určite spôsobil aj menší šok v tábore "bílych andelov".

V stretnutí, ktoré bolo veľmi skúpe na šance i vážnejší vzruch pred bránami, tri body zostali doma. Zverenci trénera Ondřeja Smetanu boli extra efektívni. Vypracovali si jedinú príležitosť na skórovanie, a tú aj využili. Spartak za deväťdesiat tri minút (toľko duel trval aj s pridaným časom) sa, napriek územnej prevahe, ktorá v určitých fázach mala tiež atribúty tlaku, nedostal ani do jednej "gólovky". Ružomberská defenzíva ´fachčila´ na jednotku.

V 14. min. diváci zaregistrovali prvú vážnejšiu strelu, ktorú spoza "veľkého vápna", vyslal Daniel, no o nejaké centimetríky minula pravý dolný kút domácej svätyne.

V 24. min. Hladík potiahol ružomberskú akciu po pravom kraji a na hranici "veľkého vápna" oslovil nabiehajúceho Lavrinčíka, ktorý presnou koncovkou k pravej žrdi otvoril skóre - 1:0. V 42. min. do domácej "šestnástky" prenikol Bernát a brankár Frühwald reflexívne jeho "gólovú" strelu vytesnal.

Do druhej "polky" hostia vstúpili niekoľkominútovým tlakom, lenže "svätyňu" MFK vážnejšie neohrozili. V 57. min. z diaľky namieril Luterán a brankár Tkáč jeho prízemný pokus na dvakrát skrotil. V 59. min. trnavský kouč Michal Gašparík so zámerom niečo zmeniť, pristúpil až k trojnásobnému striedaniu. V 69. min. nebezpečne pohrozil Bukata, lenže jeho rana presvišťala vedľa domácej brány. Spartak potom takmer vkuse ovládal ružomberskú "polku", ale vrátka na kompaktnej defenzíve MFK si neodomkol.

Hlasy trénerov

Ondřej Smetana (Ružomberok): "Na úvod by som si zobral trošku priestor pre seba a pre svoju rodinu. Víťazstvo by som chcel venovať žene. Počas dlhej prípravy som bol málo doma a ona zostávala sama s malou dcérou. Preto túto chvíľku chcem jej venovať. V zápase sme mali jasný cieľ, alebo vedeli sme, ako môžeme proti Trnave uspieť. Prvý polčas bol vyrovnanejší. Boli tam pasáže, keď mužstvo malo aj slušné držanie lopty, lenže neboli sme schopní dostať sa do finálnej tretiny. Voľné priestory v strede ihriska sme však dokázali využiť, no chalani to nevedeli posunúť vyššie. Jedna z mála akcií, ale pekná nám vyšla. Som rád, že v prvom polčase sme si otvorili zápas. Chlapcov musím pochváliť, že dobre držali nízky blok a Trnavu nepustili do vážnej šance. Boli tam závary, niekoľkokrát lopta preletela pred našou bránou, ale hráči to zvládli a stretnutie odbojovali. V prvom rade cieľom bolo tento zápas vyhrať. Samozrejme, chceli sme aj v druhom polčase byť nebezpečnejší, častejšie držať loptu, avšak proti takému súperovi, ako je Trnava, je to pre nás ťažké."

Michal Gašparík (Trnava): "Za prehru si môžeme sami. Pokiaľ netrafíte bránu, tak nemôžete vyhrať. Nám to všetko lietalo vedľa bránky. Pri situáciách okolo šestnástky, alebo v nej, keď bolo treba nájsť nohu hráča, tiež to išlo mimo. A zase sme s Ružomberkom dostali prvý gól. Potom hrať proti tomuto súperovi je veľmi ťažké. Navyše, bolo to po situácii, na ktorú sme sa chystali, no sme ju nezvládli. Druhý polčas chlapci začali dobre, dostali sme sa do tlaku, ktorý trval pätnásť-dvadsať minút. No keď ani z neho sa nič nevyťažilo, už to bolo zložité. Takisto stav terénu sa zhoršoval. Domáci boli dobre organizovaní, hrali hlboko a ťažko sme sa cez nich dostávali. Potom sme prešli do takého platonického tlaku, bez nejakých šancí. Rozhodol však prvý polčas."

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 1:0 (1:0)

Góly: 24. Lavrinčík. Žlté karty: Tučný, Frühwald - Poznar, Daniel - 1374 divákov. Rozhodovali: Glova - Straka, Vitko.

MFK: Frühwald - Luterán, Malý, Maslo, Gabriel, Tučný (62. Seleký) - Múdry (77. Sefčík), Zsigmund, Lavrinčík - Hladík (62. Boďa), Chrien (83. Kotula).

Spartak: Takáč - Šulek, Koštrna, Štetina, Mikovič (59. Burke)- Zeljkovič - Bukata (70. Paur), Bernát (59. Bainovič) – Ofori (59. Azango), Poznar, Daniel.

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia