Ružomberok vyhral v Michalovciach 1:0

Ružomberok vyhral v Michalovciach 1:0

RedakciaŠport28.9.2019

Hoci takmer celý zápas sa bránili, napokon v nadstavenom čase ružomberskí futbalisti v Michalovciach po hlavičke Alexandra Mojžiša strhli víťazstvo na svoju stranu. Do tabuľky si tak zverenci Jána Haspru pripísali tretí plný bodový zásah a druhý v rade (po Dunajskej Strede – 1:0).

Veľmi dôležitý výsledok, aj pre celý ružomberský futbal. V záverečných minútach, keď mal súper tlak, boli by sme spokojní aj s remízou. V kútiku duše som však, až neskutočne veril, že nejaký gól dáme, čo sa aj stalo,“ povedal bezprostredne po zápase pre náš portál šťastný tréner Haspra.

V dueli, ktorý sa hral v daždi, od začiatku aktivita bola na domácich kopačkách. Michalovce sa tlačili pred súperovu šestnástku a hľadali takisto cestičky ako sa dostať aj do nej. V 2. min. premiérovú strelu medzi žrde vyslal Martinez, no Macík, ktorý sa prvý raz v aktuálnej sezóne objavil medzi ružomberskými žrďami, ju bez problémov skrotil pri ľavej žrdi. Oveľa nebezpečnejšie vyzerala michalovská akcia o päť minút neskôr, keď tiesnený Kolesár zo šiestich-siedmich metrov z prvej pálil len nad.

Hoci domáci vkuse búšili do Ruže, tá ich veľmi do šancí nepúšťala. V 34. min. gólman hostí vytiahol parádny zákrok pri štipľavom projektile Kolesára, ktorý proti brankárovi MFK nepochodil ani v závere úvodného dejstva, keď zakončoval hlavou. To bolo z prevahy Zemplínčanov do prestávky vlastne všetko.

Hneď na začiatku druhej „polky“ Popovits sa predviedol „gólovou“ jedovkou zdiaľky a Macík ju bravúrne vytesnal. V 64. min. Turík z pravej strany poslal do ružomberského „ohňa“ strieľaný center, ktorý v tutovej pozícii minul Sidibé. O štyri minúty na to Popovits obalil svoj náprah k pravej žrdi, no zase vynikajúco zasiahol Macík, ktorý v 87. min. z vikla vyškriabal aj takmer vlastenca, po smoliarskom odkope J. Masla.

Na začiatku nadstaveného času priamočiary brejk MFK potiahol T. Bobček, Regáli jeho center „zluftoval“ a Takáčova koncovka bola zrazená na roh. Po ňom vytryskol gejzír ohromnej radosti na ružomberskej lavičke, keď Mojžiš hlavičkou prekonal Kiru – 0:1. A tak stretnutie sa skončil so super šťastným koncom pre futbalovú Ružu.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Čo sa týka našej hernej prezentácie, nemôžem byť úplne spokojný. Aj vzhľadom na to, v akej situácii sme boli ešte nedávno, prioritou sa stala maximálna koncentrácia, bojovnosť a výkon podmurovaný srdcom. Verím, že v ďalších zápasoch sa mužstvo posunie aj v hernom prejave. Som nesmierne rád, že vďaka obrovskej túžbe, no aj so šťastím, čo priznávam, chlapci zdolali ťažkého súpera.“

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 0:1 (0:0)

Gól: 90.+ Mojžiš. Žlté karty: Carrillo - Maslo, Gerec. Rozhodoval: Glova - 1179 divákov.

MFK Zemplín: Kira - Rota, Carrillo (90. Grič), Soler Pino, Žofčák - Savvidis - Povovits, Turík, Martinez, P. Kolesár (77. Kvocera) – Sidibé.

MFK: Macík - Čurma, Maslo, Twardzik - Kojnok, Mojžiš, Kostadinov, Zsigmund, Qose (81. Takáč) - Gerec (89. Regáli), Novotný (54. Bobček).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia