Ružomberok za istých okolností sa môže posunúť hneď za Slovan

Ružomberok za istých okolností sa môže posunúť hneď za Slovan

RedakciaŠport4.12.2021

Ružomberskí futbalisti sú po dvoch úderoch rozdielom triedy (3:0) proti Trenčínu a v Trnave na koni, no určite ich dnes v Michalovciach nečaká žiadne prechádzka ružovým rajom. Trénerovi Petrovi Struhárovi budú chýbať viacerí vážni hráči, vrátane takých persón ako sú stopér Ján Maslo (nemoc) a strelec Martin Regáli (jednozápasový trest za päť kariet). Len mimochodom títo dvaja hráči spolu zariadili jedenásť gólov MFK, teda viac než tretinu. Určite na Zemplíne budú absentovať „starí maródi“ Zsigmund a Brenkus a kvôli svalovým zraneniam tiež Kostadinov a Rymarenko. Otáznik visel nad návratom Gereca, ktorý naposledy nastúpil 23. októbra v Senici (2:0).

Očakávam veľmi náročný zápas a na ťažkom teréne. Tak, ako celú sezónu, aj do tohto stretnutia ideme s ambíciou podať poctivý výkon a uspieť. Avšak s pokorou, lebo súper má vysokú kvalitu. Jeho ústrednou postavou je suverénne Igor Žofčák,“ vyhlásil ofenzívny stredopoliar Ruže Dalibor Takáč, ktorý, podobne ako viacerí hráči zo Struhárovej družiny, si drží vysoký výkonnostný status a v predchádzajúcich štyroch kolách nadobudol aj tri asistencie.

Dvadsaťštyriročný Košičan, ktorý je od polovice súťažného ročníka 2016/2017 v ružomberských službách, berie vysoké očakávania fanúšikov, keď mužstvo šliape. „Je to normálne. Taký príjemný tlak. Celá kabína je pozitívne nastavená. Každý sa na ihrisku snaží plniť stanovené taktické pokyny a tiež pridať niečo z vlastnej kreativity. Zdolali sme Trenčín, vyhrali v Trnave, prečo by to nemalo vyjsť aj do tretice,“ doložil Takáč.

V prvej vzájomnej tohtosezónnej konfrontácii (v 6. kole) sa pod Čebraťom zrodila remíza, keď v domácich radoch vládlo trochu sklamanie kvôli nevyužitým šanciam. Vrátením dvoch stratených bodov z konca augusta by Struhárovci svojich fanúšikov jednoznačne potešili. Mužstvo trénera Miroslava Nemca, ktoré pred týždňom vyhrali vonku (v Poprade) nad Liptovským Mikulášom (1:0), podľa všetkého nastúpi v kompletnom zložení.

Ak Ružomberok v Michalovciach vyhrá a Trnava neuspeje v Žiline, by reprezentant dolného Liptova poskočil na druhú priečku v tabuľke, hneď za Slovan Bratislava, ktorý sa s predstihom stal jesenným kráľom. Výprava MFK za svojim súperom vycestovala už včera.

Stretnutie, ktoré sa začína o 15. hod., rozhodujú Rus, Straka a Štofík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia