Ružomberok zajtra odštartuje Niké ligu v Žiline

Ružomberok zajtra odštartuje Niké ligu v Žiline

Ján SvrčekŠport29.7.2023

Netradične neskoro, až počas posledného júlového víkendu, sa rozbieha naša najvyššia futbalová súťaž. Tá včera zápasom MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová (1:4) vstúpila do svojho 31. ročníka, no premiérovo ako Niké liga.

Futbalisti MFK Ružomberok do novej prvoligovej sezóny vstúpia zajtra (30. júla) v Žiline. „Šošoni“ vo štvrtok odohrali stretnutie 1. predkola Európskej konferenčnej ligy, v ktorom belgickému KAA Gent na jeho štadióne podľahli vysoko 1:5. „To bola iná súťaž, takže z tohto zápasu nemožno robiť dáke závery. Akurát mužstvo v ňom mohlo nabrať ďalšie skúsenosti,“ uviedol ružomberský tréner Peter Tomko. „Žilina má mladý tím, v ktorom je veľa šikovných a výborne technicky vybavených hráčov, na ktorých si treba dávať pozor. Takisto sa prezentujú dobrým a účinným herným systémom.“

Na otázku, s čím chce MFK pod Dubňom vyrukovať, Tomko odvetil: „Nemôžeme hrať ustráchane, musíme byť dôrazní, agresívni a snažiť sa rýchle prechody do útoku.“

Oba tímy sa naposledy stretli v závere mája vo finále baráži o miestenku v Konferenčnej lige na žilinskej umelej tráve. Domáci vtedy vyhrali 3:1. „Neviem, čo sa v tom zápase stalo, či sme boli nekoncentrovaní, alebo bolo to dačo iné. Išlo však o veľkú škodu. Teraz by sme to súperovi mohli vrátiť. Určite od začiatku musíme byť maximálne sústredení a dostatočne agresívni v osobných súbojoch. Žilina je nebezpečná smerom dopredu. Ťaží hlavne z aktivity Kaprálika, Ďuriša a Jambora,“ povedal nám ružomberský brankár.

Zo zdravotných dôvodov by P. Tomkovi mal chýbať len útočník Tomáš Bobček, ktorý sa dáva dokopy po svalovom zranení. S nemalým záujmom sa čaká, akú otváraciu jedenástku vyskladá ružomberský kormidelník, ktorý zajtra bude mať prvoligový debut na pozícii šéfa realizačného tímu. Aj na to, koľkých nových hráčov do základu napíše.

V súťažnom ročníku 2022/2023 sa Ruži proti tomuto súperovi vôbec nedarilo, keď vo všetkých troch konfrontáciách vyšla naprázdno.

Žilina v predchádzajúcej sezóne skončila šiesta. Jej káder sa počas leta obmenil len minimálne. Na poste hlavného kouča pokračuje Jaroslav Hynek.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 23 víťazstiev – 16 remíz – 45 prehier, skóre: 89:148.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia