Ružomberok zdolal Zlaté Moravce 2:1

Ružomberok zdolal Zlaté Moravce 2:1

RedakciaŠport3.10.2020

V 9. kole Fortuna ligy, pred asociačnou prestávkou, ružomberskí futbalisti zaknihovali svoj druhý trojbodobý zisk v aktuálnom súťažnom ročníku, keď pred prázdnymi tribúnami zdolali ViOn Zlaté Moravce 2:1. 

Vyhrali sme vďaka inteligentnému výkonu,“ vyhlásil na pozápasovej tlačovke domáci kouč Ján Haspra. Jeho zverenci v prvej „polke“ v držaní lopty azda o kúsok zaostávali za svojim súperom, lenže oni si vypracovali jedinú „tutovku“ v tejto časti stretnutia, ktorá ich aj dostala do sedla. Pre konečný výsledok mimoriadne dôležitý bol expresný gól Ruže po otvorení druhého dejstva.

Až do 35. min. to bol duel bez akéhokoľvek futbalového korenia. Potom Takáč skvelou „kolmičkou“ poslal za obranu ViOn – u Almásiho, slovenský reprezentant do 21 rokov vtipne si „položil“ brankára Chovana a hoci z uhla, s prehľadom otvoril skóre. Napokon to bolo všetko, čo sa do prestávky udialo.

Almási bol aj pri druhej trefe do siete Zlatých Moraviec. Vo „veľkom vápne“ hostí ustál súboj s Menichom, aby zároveň nahotoval úžasnú palebnú parketu Kmeťovi, ktorý excelentne napriahol do šibenice – 2:0. Ružomberčanom do karát potom zahralo aj vylúčenie Slobodu. Exružomberčan už s jednou kartou na svojom konte, kruto „zvalcoval“ Múdreho, ktorý bol nútený striedať. V 66. min. mal Gerec na kopačke tretí gól MFK, no nevzdávali sa ani Zlaté Moravce. V 75. min. sa Kyziridis ocitol sám pred Macíkom, keď z tohto minisúboja so štítom vyšiel gólman MFK. Potom na druhej strane sľubnú príležitosť na pridanie tretieho gólu mal Kostadinov a stopercentnú "gólovku" ´Regáli, no bravúry zákrok vytiahol Chovan. V druhej minúte nadstaveného času Čögley dosiahol kontaktný gól, no o chvíľku zaznel posledný hvizd hlavného arbitra Martina Dohála.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Na zápas sme sa tešili, Zlaté Moravce máme v Ružomberku všetci veľmi radi. Celý prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, keď misky váh na našu stranu priklonil strelecky prebudený Laco Almási. Hneď na začiatku druhej ´polky sme zvýšili na 2:0, čím sa stretnutie začalo vyvíjať v náš prospech. Škoda, že chlapci zápas nezavreli tretím gólom. Boli na to situácie, ktoré sme nedotiahli v predfinálnej fáze, alebo zaváhali vo finálnej. V závere sme si duel ešte zdramatizovali.“

MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1 (1:0)

Góly: 35. Almási, 47. Kmeť – 90 +. Čögley. Žlté karty: Madleňák, Čurma - Sloboda, Duga, Ďubek, Menich. Červená karta: 59. Sloboda (po druhej žltej). Rozhodovali: Dohál – Somoláni, Straka – bez divákov.

MFK: Macík – Čurma, J. Maslo, Mrva – Kmeť, Múdry (62. Filinský), Kochan (80. Kostadinov), Takáč, Madleňák (80. Kojnok) – Almási, Gerec (73. Regáli).

ViOn: Chovan – Čögley, Moško, Menich, Chren – Sloboda, Duga – Hrnčár, Ďubek (90. Šmatlák), Kovaľ (66. Kyziridis) – Balaj. 

 

 

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia