Ružomberok - Zlaté Moravce 1:1

Ružomberok - Zlaté Moravce 1:1

RedakciaŠport11.12.2021

Štvrtý článok na víťaznú reťaz ružomberské futbalisti nepridali, hoci chcenie, ani futbalové srdiečko im nemožno uprieť. Zverenci trénera Petra Struhára po troch triumfoch 3:0 (s Trenčínom, v Trnave a v Michalovciach) dnes remizovali s ViOn – om Zlaté Moravce 1:1, keď bod ratovali tri minúty pred naplnením riadneho hracieho času.

V porovnaní s predchádzajúcim zápasom na Zemplíne, rady dovtedajších ružomberských maródov sa rozšírili aj o Madleňáka a Mrvu, takže Struhár musel zase inak vyskladať základnú jedenástku.

V 6. min. sa do lopty tesne za domácou šestnástkou oprel Kyziridis a Krajčírik štipľavý strelecký pokus Gréka vytesnal na roh. V 18. min. mal na druhej strane plné ruky práce Kira, keď z osemnástich metrov dobre vypálil Takáč. Ešte väčšie umenie musel gólman ViOn – vytiahnuť o šesť minút neskôr. Fabiš pred bránou ideálne našiel Boďu, ružomberský útočník z prvej krásne zakončoval, no parádny zákrok vytiahol aj mrštný muž medzi žrďami Zlatých Moraviec.

V 30. min. Ruža po rýchlej akcii dostala studenú sprchu. Gamboš vysunul exružomberčana Slobodu a Švec, hoci tiesnený, sa presadil pred bránou MFK. Domáci futbalisti potom zvýšili obrátky, tlačili sa dopredu, avšak do prestávky si žiadnu príležitosť na zmenu stavu nevypracovali.

V úvode druhej „polky“ trochu zabudnutý Kyziridis vystrašil domáci tábor, no potom to už bola územná dominancia ružomberského mužstva, ktoré búšilo do ViOn – u, lenže cez jeho prehustenú a umne pracujúcu defenzívu, sa k bezprostrednému ohrozeniu Kiru ťažko dostávalo. V 77. min. po páde prenikajúceho Gereca v šestnástke ViOn – u, keď pri ňom bol Čonka, hlavný rozhodca Ochotnický nariadil pokutový kop proti Zlatým Moravciam, ktorý potom po dlhšej diskusii s hráčmi hostí a so svojim asistentom Hrmom odvolal. Ktovie, čo sa v tej chvíli odohralo v hlave Pavla Ochotnického, keď systém VAR nebol k dispozícii. V 87. sa Struhárovci predsa dočkali vyrovnania, keď po prihrávke Fabiša hlavou, po pekne rybičke skóroval práve Gerec.

Hoci v druhom polčase výluk bolo strašne veľa, Ochotnický šokoval, keď nastavil len štyri minúty. Imúnny bol aj voči rôznym naťahovačkám času zo strany hostí.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Vedeli, sme, že Zlaté Moravce budú húževnatým súperom, čo sa aj naplnilo. Do zápasu sme išli s tým, že chceme vyhrať. Preto sme zvolili rozostavenie s dvomi útočníkmi. No musím povedať, že spolupráca vpredu nám veľmi nevychádzala. Chceli sme vstúpiť tlakom, vypracovať si nejaké príležitosti. To sa aj podarilo, Kira dvakrát dobre zasiahol a mali sme aj nejaké štandardné situácie. Súperovi, ktorý bol veľmi dobre organizovaný, v 30. min. vyšla jedna kontra. Samozrejme, snažili sme niečo so zápasom spraviť. Vyšlo nám striedanie a Štefan Gerec vďaka svojej aktivite vyrovnal.

MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (0:1)

Góly: 87. Gerec - 30. Švec. Žlté karty: Gerec – Šefčík, Čonka. Rozhodovali: Ochotnický – Hrmo, Kuba. Bez divákov.

MFK: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Selecký – Kochan – Šefčík (71. Gerec), Takáč, Regáli – Boďa, T. Bobček (56. Luterán).

ViOn: Kira - Čögley, Tóth, Menich, Čonka – Bednár – Mondek, Sloboda, Kyziridis (88. Chren) – Gamboš (78. Ďubek), Švec (78. Kolesár).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia