Ružomberská antuka čaká na uvoľnenie opatrení

Ružomberská antuka čaká na uvoľnenie opatrení

RedakciaŠport12.4.2021

Hoci zatiaľ sú epidemiologické „zámky“ na tenisových kurtoch, boli sme sa pozrieť ako to vyzerá v dvoch hlavných ružomberských areáloch „chlpatej loptičky“.

Na celú sezónu bolo zakúpených desať ton antuky. Do príprav dvorcov sme sa pustili pred dvomi týždňami. Tri zo šiestich sú už takmer v optimálnom stave. Problémy nám však robili mrazy. Aj minulý týždeň pri mínusových teplotách antuka zamrzla a keď sa oteplilo, bol z nej ´maglajz´. Takže nič sa nedalo urýchliť. Som rád, že sa našli ochotní ľudia, ktorí sa veľmi aktívne zapojili do prác,“ uviedol tajomník Tenisového klubu Ružomberok Jozef Virág.

Do líg družstiev TK na ulici Dušana Makovického prihlásil dvanásť tímov. „Súťaže sú vyžrebované, avšak či aj v plnom rozsahu prebehnú, ťažko povedať. Vlani všetky, okrem extraligy mužov a žien, boli kvôli pandémii zrušené, pričom uskutočnili sa akurát turnaje a majstrovstvá Slovenska či regiónov jednotlivcov. Musíme si počkať na ďalšie usmernenia. Aj tak si neviem predstaviť, že po absolútnej pauze, keď od 19. decembra boli športoviská zatvorené, by hneď hráči a hráčky mali nastúpiť na súťažné zápasy,“ pokračoval Virág.

Na 26. apríla 2021 je naplánované úvodné kolo extraligy a v ňom majú ružomberské ženy privítať obhajcu titulu Slovan Bratislava. Druhé kolo bolo vyžrebované na 28. a tretie na 30. apríla. „Ak sa tak stane, ako bude naše družstvo môcť konkurovať klubom, ktorých profesionálky sa normálne v zime pripravovali?“ položil otázku Virág.

Areál Fitness centra California na Klačne je už viac – menej úplne nahotovaný. „Dvorce stačí ešte raz prevalcovať a natiahnuť siete. Už zajtra by sme mohli mať otvorené, keby nebol zákaz,“ vravel, pri našej návšteve, nájomca športového stánku s piatimi dvorcami Milan Sekera. „Do roboty som sa pustil pred tromi týždňami, lenže po ôsmich dňoch ma na týždeň stoplo počasie. Mráz dvíhal podklad i čiary. Navyše na Veľkú noc prišiel taký vietor, ktorý všetku antuku odfúkol a znovu ju bolo treba nasypať,“ vysvetľoval ďalej Sekera a pripojil i jednu „pikošku“. „Raz som za deň, za valcom našliapal až 22 km, čiže polmaratón. Musím však ešte doplniť, že nebol som pri príprave kurtov na všetko sám. “

Šéf tenisového Klačna opäť zaradil do kalendára svoje tradičné turnaje, na prelome júna a júla vo štvorhre a singlový mužov a žien v septembri. Čo sa týka dlhodobej súťaže, miesto Ružomberskej tenisovej ligy družstiev, ponúka nový formát Liptovskú tenisovú ligu v dvojhre.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia