Ružomberská devätnástka dýcha na chrbát Trenčanom

Ružomberská "devätnástka" dýcha na chrbát Trenčanom

RedakciaŠport6.12.2022

Keďže v poslednej dohrávke (3. decembra) Žilina prehrala v Poprade (0:1), futbalisti MFK Ružomberok si v I. lige staršieho dorastu po jeseni udržali druhú priečku, s dvojbodovou stratou za „polčasovým“ šampiónom AS Trenčín, účastníkom mládežníckej Ligy majstrov. Škoda, že „devätnástka“ spod Čebraťa v poslednom zápase na svojej „umelke“ prehrala s FC Košice (1:2), ktorému v aktuálnom poradí patrí desiate miesto. Mohla byť jesenným lídrom. Tretí „flek“ obsadili Žilinčania, ktorí sú o bod za Liptákmi.

Po súťažnom ročníku 2021/2022 v klube zavládla nespokojnosť s prezentáciou nosnej mládežníckej kategórie. Družstvo v najvyššej súťaži skončilo deviate so ziskom 33 bodov, keď iba desať duelov dotiahlo do trojbodového konca.

Ružomberský tím, ktorý v lete prevzal mladý, len 28 - ročný kouč Košičan Ondrej Vilner, sa k súčasnej striebornej pozícii dopracoval vďaka skvelej bilancii na súperových ihriskách: 6 víťazstiev – 1 remíza – 0 prehier. Naopak, na vlastnom ihrisku tento kolektív nebol prorokom. So siedmimi bodmi (2 - 1 - 4) sa v domácej tabuľke nachádza až na 9. mieste. Za povšimnutie stojí, že družstvo zdolalo oba celky z prvej trojky, doma Trenčín (1:0) a vonku Žilinu (3:2). Ružomberský kolektív má vo svojom strede tiež najlepšieho strelca súťaže Viktora Úradníka, autora trinástich gólov. Druhý v klubovej tabuľke je Matúš Matej (päť presných nástrelov).

Ondrej Vilner, tréner Ružomberka: „Dosť krátky bol čas na prípravu, veď boli sme spolu len nejakých päť týždňov. Aj ja som prišiel do nového prostredia. Navyše z predchádzajúcej ´devätnástky´ nezostalo veľa hráčov a zostava až postupne dostávala svoju tvár. Družstvo sa dlhšie hľadalo, akýsi zlom nastal po víťaznom zápase s Pohroním v Podbrezovej (3:1). Doma chlapci zvládli náročné stretnutia s Trenčínom a s Dunajskou Stredou, so súpermi, ktorí prišli hrať futbal, naopak nevyhovovali nám tímy, čo sa spoliehali len na obranu. Ani v ďalších stretnutiach na vlastnom ihrisku to herne nebolo zlé, ale problém tkvel vo finálnej fáze. Vonku to boli otvorené zápasy, asi aj s dobrou taktikou.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia