Ružomberská extraligová malá loptička s nulovým ziskom

Ružomberská extraligová "malá loptička" s nulovým ziskom

RedakciaŠport19.3.2023

V stolnotenisovej extralige mužov a žien bolo na programe ďalšie dvojkolo.

Družstvo žien ŠKST Ružomberok, ktoré je v aktuálnej tabuľke piate, najprv podľahlo tretím Vydranom 4:6 a v druhom stretnutí Stolnotenisovému centru ŠKST Bratislava, ktorému patrí druhá priečka za Topoľčanmi, 3:6. „Jednotlivé zápasy s Vydranmi boli celkom vyrovnané. Napokon zavážila väčšia skúsenosť hosťujúceho kolektívu. STC ŠKST Bratislava sa nachádza niekde inde, preto konečný výsledok nie je zlý. Dievčatá získali aj cenné skalpy,“ hodnotil prezident ŠKST Ružomberok Marek Dorník.

Muži spod Čebraťa jasne za kratší koniec ťahali v Rožňave u lídra tabuľky (1:6), ale prehra v Gelnici s posledným tímom AŠK Mária Huta (4:6), ktorý do včerajška mal kolónke víťazstiev nulu, je sklamaním. Čo z toho, že duel na sety (23:22) a na loptičky (439:413) vyznel pre ružomberskú trojicu. „Päť zápasov sa prehralo 2:3, Tobiáš Pindura v dvoch viedol 2:0, ja som raz mal dva mečbaly. Za stavu 5:4 prišla na rad štvorhra. V tejto sezóne sme v nej s Martinom Truskom mali stopercentnú úspešnosť, no celý deň som sa necítil zdravotne fit, a tak nastúpil Pindura. Bolo to veľmi tesné v náš neprospech,“ komentoval vystúpenia na východe republiky Andrej Kaššay z ŠKST.

Extraliga – muži: TJ Geológ Rožňava – ŠKST Ružomberok 6:1, Pindura 1, AŠK Mária Huta Gelnica – Ružomberok 6:4, Truska 2, Kaššay a Pindura po 1.

Extraliga – ženy: ŠKST Ružomberok – SK Vydrany 4:6, Majerčíková 2, Dziewiczová a Divinská po 1, Majerčíková – Dziewiczová, Ružomberok – STC ŠKST Bratislava 3:6, Divinská, Majerčíková a Pisarčíková po 1.

I. liga – muži (skupina východ): STK Stará Ľubovňa/Jakubany – ŠKST Ružomberok B 5:9, Holubčík 3, Mikušiak a Blcha po 2, Hodor 1, Blcha – Hodor, STK Lokomotíva Košice – Ružomberok B 8:6, Hodor a Holubčík po 2, Blcha – Hodor, Mikušiak – Holubčík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia