Ružomberská futbalová rezerva šokovala v liptovskom derby

Ružomberská futbalová rezerva šokovala v liptovskom derby

RedakciaŠport20.7.2019

Senzačným spôsobom vstúpilo B mužstvo MFK Ružomberok ako nováčik do druholigovej súťaže. Mladý tím spod Čebraťa nečakane vyhral v Liptovskom Mikuláši, nad vlani štvrtým Tatranom 2:0, keď o všetkom sa rozhodlo už v prvej polhodine. V 12. min. otvoril skóre R. Kružliak a v 30. min. pridal druhý úder hostí Dopater.

Ladislav Pecko, tréner B mužstva Ružomberka: „Prekvapenie? Ja som už na začiatku prípravy vravel, že chceme sa aj o takéto veci postarať. V úvode boli chalani príliš nervózni, nevedeli, čo ich čaká, domáci ich zatlačili a mali nejaké šance. Práve v tejto fáze nám vyšiel krásny brejk, chlapci ho zvládli fantasticky na tri prihrávky a Rastislav Kružliak utešenou strelou otvoril skóre. Bol to mimoriadne dôležitý moment, ktorý mužstvo upokojil a začalo napĺňať naše predzápasové predstavy. Smelo môžem povedať, že ďalej sa stretnutie vyvíjalo v našej réžii. O druhý gól sa postaral ešte len dorastenec Michal Dopater, keď predviedol parádnu individuálnu akciu.“

Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Ružomberok B 0:2 (0:2)

Góly: 12. R. Kružliak, 30. Dopater. Žlté karty: Kucharčík, R. Bartoš – Kudlička, Dopater. Rozhodoval Ruc – 645 divákov.

MFK B: Kohár – Ondrek, Mário Mrva, Holub, Madleňák, Kudlička, Múdry, Mário Almaský (52. Kmeť), Dopater, V. Jedinák, R. Kružliak (46. T. Bobček).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia