Ružomberská futbalová sínusoida

Ružomberská futbalová sínusoida

RedakciaŠport24.5.2021

Ružomberský tím má za sebou turbulentný ročník v našej najvyššej futbalovej súťaži, ktorý zavŕšil na celkove ôsmej priečke s bilanciou 10 víťazstiev, 9 remíz, 13 prehier a so skóre 41:44.

Zverenci trénera Jána Haspru a jeho asistenta Mareka Saparu sezónu 2020/2021 neotvorili výsledkovo ideálne, keď až do 7. kola čakali na prvý plný zásah (s Michalovcami 4:0). Po následnom výprasku so Slovanom na Tehelnom poli (0:5), chalani potešili minišnúrou troch víťazstiev, ktorá ich vykatapultovala na piatu priečku so šestnástimi bodmi, pričom rovnaký zisk mala aj tretia Žilina a štvrtá Trnava.

V závere jesene mužstvo štyri kolá neprehralo (1 výhra, 3 remízy), no v poslednom súboji v Michalovciach dosť smoliarsky vyšlo naprázdno 3:4.

Pred štyrmi jarnými kolami základnej časti bol Ružomberok šiesty (22 bodov), s tromi plusovými bodmi na siedmu Senicu (tá mala jeden zápas k dobru) a ôsmu Nitru.

Jar však Liptáci otvorili zle, do štartu nadstavby vykopali iba „bodík“ so Slovanom (0:0) a prvý raz od existencie súčasného hracieho modelu Fortuna ligy (od ročníka 2017/2018) sa ocitli v skupine o udržanie. Tu sa chvíľku zahrávali s ohňom, no 9 – bodovým maršom od 4. do 6. kola urobili rozhodujúci krok pre záchranu Fortuna ligy v centre dolného Liptova a kolo pred záverečným „gongom“ mali elitnú súťaž v suchu. Atak na baráž o ´Európu´, už, navyše dosť okyptenému tímu, nevyšiel.

Počas dvoch sezón pod trénerským tandemom Haspra – Sapara boli ružomberské hráčske šíky postavené predovšetkým na mladi, pričom nezrealizoval sa žiadny väčší nákup. Naopak, po bronzovej sezóne 2018/2019, postupne mužstvo opúšťali viaceré kľúčové persóny – Dominik Kružliak, Peter Gál-Andrezly, Zinedin Mustedanagič, Kristi Qose, Filip Twardzik a naposledy Matúš Macík, Matúš Kmeť a Ladislav Almási.

So svojou prácou i s robotou mojich kolegov v realizačnom tíme som veľmi spokojný. Podľa mňa, sme dosiahli úplné maximum. Keby mužstvo, ešte v ´starom´ zložení, lepšie zvládlo pár zápasov v jeseni, azda mohli sme byť aj v prvej šestke. Učinkovanie v dolnej ´polke´, ktoré bolo napínavé, dramatické, nervydrásajúce i nepríjemné, isto posunulo chlapcov ďalej. Určite viac im dalo, ako keby pokojne hrali v skupine o 1. - 6. miesto, kde by nešlo takmer o nič,“ povedal na margo ročníka 2020/2021 Ján Haspra.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia