Ružomberská futbalová zima má presné kontúry

Ružomberská futbalová zima má presné kontúry

RedakciaŠport20.12.2021

Futbalisti MFK Ružomberok majú už nalinkovaný kompletný program prípravy na jarnú časť Fortuna ligy. Mužstvo sa po dovolenkách zíde 7. januára a najprv bude zarezávať v domácich podmienkach, ktoré neskôr vymení sa teplejšie turecké podnebie. Spolu je naplánovaných osem zápasových prób.

Už skôr sme si sadli realizačný tím, aby sa príprava nedoťahovala na poslednú chvíľu a aby sme s dostatočným predstihom mali všetko jasné,“ uviedol hlavný kouč tretieho tímu po jesennej časti Peter Struhár.

Po troch rokoch futbalisti spod Čebraťa v zime zase zavítajú do krajiny „polmesiaca“ (od 23. januára do 2. februára). „Som rád, že máme takúto možnosť. V Turecku nás čaká destinácia Lara, ktorá sa mi ešte viac páči než Belek. Od tohto pobytu si veľa sľubujem. Na kvalitných prírodných ihriskách budeme môcť pracovať na našom hernom prejave a takisto nás tu čakajú kvalitní súperi. Pôjdeme o konfrontácie s prvoligovými balkánskymi mužstvami a s ruským Dinamom Moskva, na čo sa zvlášť teším. Takisto na sústredení i príležitosť ešte viac utužiť hráčsky kolektív,“ pokračoval P. Struhár.

Zápasový program Ruža otvorí 15. januára 2022 naraz dvomi duelmi s účastníkmi II. ligy, keď najprv nastúpi proti Námestovu a potom si zmeria sily s Duklou Banská Bystrica. „Našim zámerom je na úvod vidieť čo najväčší počet hráčov, vrátane vlastných odchovancov z ´devätnástky´ a prípadne chlapcov, ktorí prídu na skúšku,“ vysvetlil šéf ružomberského realizačného tímu. Na generálku si MFK (5. februára) pozval poľský druholigový celok GKS Jastrzebie.

Program prípravných stretnutí: 15. januára o 11. hod.: Ružomberok – MŠK Námestovo a o 14. hod.: Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica, 19. januára o 13. hod.: Ružomberok – Partizán Bardejov, 21. januára o 13. hod.: Ružomberok – TS Podbeskidzie Bielsko-Biala (Poľ.), 26. januára: Ružomberok – FK Radnicki Nis (Srb.), 29. januára: Ružomberok – FC Ballkani (Kos.), 1. februára: Ružomberok – FK Dinamo Moskva (Tur.), 5. februára o 15. hod.: Ružomberok – GKS Jastrzebie (Poľ.)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia