Ružomberská mlaď si na záver aj zakorčuľovala

Ružomberská mlaď si na záver aj zakorčuľovala

RedakciaŠport2.4.2021

Spoločné družstvo dorastencov a kadetov MHK Ružomberok dalo bodku za sezónou 2020/2021, ktorej napokon všetky mládežnícke súťaže boli anulované, na turnajom kempe v Altise Námestovo. Ružomberskí hokejisti tu v priebehu štyroch dní odohrali štyri stretnutia s bilanciou tri víťazstvá (všetky po samostatných nájazdoch) a jedna prehra.

Išlo o ´bublinu´, ktorú organizoval Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). Všetci hráči a členovia realizačného tímu deň pred odchodom do Námestova museli absolvovať kloktacie testy na COVID-19. Pôvodne sa v tamojšej hale mali zísť štyri tímy – Žilina, Považská Bystrica, Martin a my. U Žilinčanoch však vzorky odhalili asi dva pozitívne prípady, preto nemohli vycestovať. Hneď, ako SZĽH prišiel s touto výzvou, tak sme zareagovali. Okrem štyroch stretnutí chalani absolvovali ešte jeden tréning na ľade, tiež k dispozícii mali telocvičňu. Samozrejme, daný komplex za celý pobyt nemohli opustiť a na záver ich čakalo antigénové testovanie, ktoré takisto dobre dopadlo,“ vysvetľoval manažér Mestského hokejového klubu Ružomberok Peter Matejka.

Funkcionár zo Zimného štadióna S. Mikitu načrtol aj zámery do blízkej budúcnosti. „Všetci čakáme, kedy sa uvoľnia epidemiologické opatrenia. Potom by sme rozbehli prípravu na suchu i s jedným pobytom do týždňa na ľade, buď v Martine alebo v Liptovskom Mikuláši. Vzhľadom na to, že sezóna bola takmer celá zrušená, SZĽH prichádza s projektom tzv. jarnej ligy. V našom prípade by išlo o Žilinský región, kde je momentálne šesť klubov. Na zimných štadiónoch v Liptovskom Mikuláši, v Martine a v Námestove, by hrali zápasy mládežnícke družstvá. Každú sobotu by išlo o tri kategórie, a tie by sa pravidelne striedali. Samozrejme, všetko bude závisieť od platných pandemických opatrení,“ doplnil Matejka.

Výsledky z Námestova: MHK Ružomberok – HK 95 Považská Bystrica 4:3 sn (2:1, 0:2, 1:0 – 0:0), Pavlák 2, Hollý, rozhodujúci samostatný nájazd: Uhliar, MHA Martin – Ružomberok 6:2 (2:1, 1:0, 3:1), Uhliar, Kmeť, Považská Bystrica – Ružomberok 4:5 sn (0:3, 1:1, 3:0 – 0:0), Kobolka, Pavlák Dutka, Hollý, rozhodujúci samostatný nájazd: Uhliar, Ružomberok – Martin 4:3 sn (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0), Pavlák, Hollý, Herbst, rozhodujúci samostatný nájazd: Herbst.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia