Ružomberská okresná malá loptička mala svoj šampionát

Ružomberská okresná "malá loptička" mala svoj šampionát

RedakciaŠport4.1.2020

Stolnotenisový rok na regionálnej úrovni už pravidelne otvárajú majstrovstvá okresu Ružomberok mužov. V sobotu (4. januára) v telocvični Základnej školy Černovej si dalo rande 34 vyznavačov „malej loptičky“. Organizátori pre nich vytiahli šesť stolov.

Štvrtýkrát sme si zobrali toto podujatie na svoje plecia. Predtým sa o okresné tituly hrávalo v Ružomberku, lenže hráčom sa do tamojšej herne veľmi nechcelo chodiť. A tak Černová v roku 2017 prevzala pomyslenú štafetu. Teší nás, že ´okres´ opäť má svoj cveng. Vlani sa zišlo 32 hráčov, teraz sme hrdí z ďalšieho posunu účastníckeho maxima. Čo bude o rok, ešte nevieme, keďže v decembri 2020 nás čaká 35. ročník Pohára veteránov Liptova, ktorý bude jednoznačne klubovou prioritou,“ rozprával predseda černovských stolných tenistov a riaditeľ sobotňajšieho podniku Radomír Šnauko.

Hlavný domáci hostiteľ sa stal ústrednou persónou aj s raketou. Šnauko ovládol súťaž jednotlivcov a primát dobyl tiež vo štvorhre spolu so Štefanom Hatalom. „Nechcem byť neskromný, ale nečakal som dve víťazstvá. Keď človek dačo organizujem je v strese, do poslednej chvíle nevie, ako akcia dopadne. Veľmi mi pri riadení turnaja pomohol mladý, ale už ostrieľaný Timotej Buroš, poďakovať chcem takisto Jánovi Krškovi,“ doplnil 48 – ročný stolnotenisový matador Radomír Šnauko, ktorému očividne čoraz viac chutí „celuloidová loptička“.

VÝSLEDKY

Dvojhra – semifinále: Holubčík (Valaská Dubová) – T. Kendera (Biely Potok) 3:1, Šnauko – Š. Hatala 3:0 (obaja Černová), finále: Šnauko – Holubčík 3:0, „súťaž útechy“ - finále: P. Dittrych (Černová) – Pecho (Bešeňová) 3:0.

Štvorhra – semifinále: Šnauko, Hatala – P. Vierik (Biely Potok), Hrnčiar (Bešeňová) 3:0, Dittrych, J. Krška (obaja Černová) – Mada, Milan (obaja Baničné) 3:0, finále: Šnauko, Hatala – Dittrych, Krška 3:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia