Ružomberská pätnástka s oravskou značkou ide na republiku

Ružomberská "pätnástka" s oravskou značkou ide na "republiku"

Ján SvrčekŠport4.6.2024

MBK Ružomberok bude mať na mládežníckych majstrovstvách Slovenska aj svoje zastúpenie vďaka svojmu tímu Orava BasCats, a to v kategórii starších žiačok (U 15).

Ružomberská „farma“ v Dolnom Kubíne v základnej skupine Východ skončila na tretia, a tak ďalej pokračovala v nadstavbovej skupine o 9. – 16. miesto, ktorú ovládla s plným nástrelom, čiže so štrnástimi víťazstvami a bez prehry. Preto si dievčatá mohli zahrať baráž o účasť na záverečnom turnaji majstrovstiev republiky v Poprade s posledným tímom hornej osmičky, ktorým bola MIBA Bratislava. Orava BasCats doma svoje súperky zdolala 70:50 a v odvete, ktorá sa hrala vo Vysokej pri Morave, boli ešte dominantnejšia – 81:38.

Ja som tieto dievčatá prevzal až po základnej časti po Michalovi Porubčanovi, ktorý prešiel k juniorkám. Vtedy som bol oslovený. Musím sa priznať, bol to taký krok do neznáma. Túto kategóriu som vôbec nepoznal, keďže dcéry hrajú za iné tímy MBK. V každom prípade chceme ísť na ´Slovensko´ v najsilnejšom zložení. Berieme všetky dievčatá, čo spĺňajú danú vekovú hranicu, od trénera U 14 Antona Panisa a tiež z družstva kadetiek Ivety Bielikovej. Majstrovstvá Slovenska sa hrajú systémom play-off a nás ako posledné postupujúce družstvo, v piatok vo štvrťfinále čaká BKM Junior UKF Nitra, víťaz nadstavby o 1. – 8. miesto, čiže najväčší favorit,“ povedal nám súčasný tréner oravskej „pätnástky“ Rudolf Dorko.

Foto: MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia