Ružomberská remíza na Zemplíne

Ružomberská remíza na Zemplíne

RedakciaŠport31.8.2022

V 8. kole Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok remizovali v Michalovciach 1:1.

V prvej „polke“ Liptáci mali navrch, J. Maslo zo štandardky trafil aj brvno, lenže zlyhali v koncovke. Po zmene strán už vpredu hrýzli aj Zemplínčania a v 62. min. sa po rohovom kope ujali vedenia Marcinom. O tri minúty na to Regáli hlavou, po centri Fabiša, vyrovnal. Ďalej sa už na výsledku 1:1 nič nezmenilo, hoci vzruch pred bránami nechýbal.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Na zápas sa cestovalo cieľom získať všetky tri body. V prvom polčase sme si na to aj vytvorili dostatok šancí. Žiaľ, nevážili sme si ich. Do prestávky naše mužstvo malo viesť 4:1. Po príchode zo šatní sa obraz hry zmenil, keď domáci trochu zapli. Po štandardnej situácii sa dostali do vedenia. Chlapcov musím pochváliť za rýchlu reakciu, keď po obliehaní súperovej brány vyrovnali. Následne sme chceli pridať aj ďalší gól. Zápas nám ukázal, že musíme byť dôslednejší pri štandardných situáciách súpera. Vďaka nim si domáci v závere vytvorili tlak i dve dobré gólové príležitosti. Keby skórovali, vracali by sme sa z východu naprázdno.“

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 1:1 (0:0)

Góly: 62. Marcin - 65. Regáli. Žlté karty: Slebodník - Luterán, Kelemen, Chrien. Rozhodovali: Ochotnický - Vitko, Čajka – 1168 divákov.

Michalovce: Száraz - Kotula, Jeřábek, Ranko, Mendez - Begala (51. Kanu), Nije, Peňa (70. Slebodník) - Žofčák (46. Jánošík), Da Silva, Marcin (78. Petřík).

Ružomberok: Frühwald - Fabiš, Mojžiš, J. Maslo, Madleňák - Tučný (73. Chrien), Halabrín, Gerec - Lichý - Kelemen, Regáli.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia